Reklama
titanfall 2 120 FPS Xbox Series X S FPS Boost

Aż 12 gier od Electronic Arts od teraz w 120 FPS na Xbox Series X|S!

To, co niezwykle podoba mi się w konsolach Microsoftu, to podejście do kwestii kompatybilności wstecznej gier. Dzięki niej, na Xbox Series X|S odpalimy wybrane tytuły z dosłownie wszystkich generacji Xboksa, które dodatkowo dzięki technologii FPS Boost, mogą działać w zwiększonej liczbie klatek na sekundę. I właśnie do tego grona gier dołączyły niektóre produkcje od Electronic Arts.

Reklama

FPS Boost — gry od EA przyśpieszyły na Xbox Series X|S

Microsoft już od jakiegoś czasu wspominał, że szykuje się pokaźna dostawa gier, która zacznie obsługiwać funkcje FPS Boost na Xbox Series X i Xbox Series S. I nie były to słowa rzucone na wiatr, bo Electronic Arts przygotowało poprawki dla swoich tytułów, z myślą o tej technologii. Na liście znajdziemy między innymi największe hity wieloosobowe firmy, takie jak Battlefield 1, Titanfall 2 czy obydwie części STAR WARS Battlefront II.

FPS Boost nowe gry EA Battlefield Star Wars 120 FPS
Źródło: Twitter

Nie zapomniano jednak też o grach jednoosobowych, w których zwiększona liczba klatek na sekundę może znacząco poprawić doznania, płynące z rozgrywki — mam tu na myśli, chociażby Mirror’s Edge Catalyst czy Sea of Solitude. W sumie ulepszenia FPS Boost dostało aż 13 gier EA, z czego aż 12 z nich może liczyć na wzrost wydajności do 120 FPS! Które to dokładnie tytuły? Możecie to sprawdzić w poniższej tabeli:

GraXbox Series XXbox Series S
Battlefield 1120 FPS
Battlefield 4120 FPS120 FPS
Battlefield V120 FPS
Mirror’s Edge Catalyst120 FPS
Plants vs. Zombies Garden Warfare120 FPS120 FPS
Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville120 FPS120 FPS
Plants vs. Zombies Garden Warfare 2120 FPS120 FPS
Sea of Solitude60 FPS60 FPS
STAR WARS Battlefront120 FPS120 FPS
STAR WARS Battlefront II120 FPS
Titanfall120 FPS
Titanfall 2120 FPS120 FPS
Unravel 2120 FPS120 FPS
Źródło: majornelson.com

Jak widać, kilka z wymienionych powyżej gier nie załapało się na ulepszenia wydajnościowe w przypadku Xboksa Series S. Należy jednak pamiętać, że takie tytuły jak Battlefield V czy STAR WARS Battlefront II, działają na tańszym next-genie Microsoftu w stabilnych 60 FPS, tak więc płynność stoi tu na zadowalającym poziomie — zawsze to lepsze niż 30 klatek na sekundę.

Podkreślę również, że w każdy z wymienionych powyżej tytułów możecie zagrać, jeśli posiadacie aktywną subskrypcje Xbox Game Pass Ultimate lub EA Play.

W sumie funkcję FPS Boost na konsolach Xbox Series wspierają już 23 gry i pewny jestem, że z czasem liczba ta będzie się zwiększać.