Foxconn może produkować Lumie dla Microsoftu

...w Indiach

Niedawno Microsoft ogłosił poważną restrukturyzację pionu smartfonów, wedle której w przyszłości ma „odchudzić” swoje portfolio i wypuszczać telefony należące do trzech kategorii: tanich, konsumenckich i biznesowych. Według informacji, do których dotarliśmy, część z nich może być wytwarzana przez Foxconn w Indiach.

Microsoft jest w trakcie negocjacji z Tajwańczykami, które pozwolą przenieść produkcję słuchawek z kafelkami do Indii. Foxconn chce zainwestować nie mniej niż 2 miliardy dolarów, aby zbudować lub przejąć co najmniej 12 fabryk w tym kraju, z których jedna mogłaby zająć się składaniem smartfonów dla Microsoftu.

Na obecną chwilę nie znamy więcej szczegółów, jednak dla giganta z Redmond współpraca z doświadczonym Foxconnem (który produkuje już urządzenia m.in. dla Apple) mogłaby przynieść wymierne korzyści.

Obecnie Microsoft buduje Lumie przeznaczone na indyjski rynek w fabrykach w Chinach, Wietnamie i Finlandii. Przeniesienie produkcji do Indii (do której swojej drogą migruje wiele dużych wytwórców) pomogłoby mu w znacznym obniżeniu kosztów.

Źródło: Softpedia