Fossil prezentuje swoje pierwsze w portfolio wearables: Q Reveler, Q Dreamer, Q Grant i Q Founder | Tabletowo.pl

Fossil prezentuje swoje pierwsze w portfolio wearables: Q Reveler, Q Dreamer, Q Grant i Q Founder

Dołącz do dyskusji 0

Już czas. Czas, by każdy się dowiedział, że podłączone akcesorium może być czymś więcej niż tylko funkcjonalną elektroniką. Może być proste. Może być modne. Może pobudzić ciekawość, inspirując cię do odkrywania nowych miejsc i doświadczania nowych przygód. A 25 października to czas Fossila – tak producent rozpoczął prezentację swoich pierwszych w portfolio wearables. Czy urządzenia są równie interesujące, jak słowa wstępu?

Fossil znany jest przede wszystkim ze sprzedaży luksusowych zegarków (ale nie tylko, bo również toreb i biżuterii). Coraz więcej producentów „analogowych” czasomierzy decyduje się na wejście na rynek wearables, więc było tylko kwestią czasu, aż Amerykanie również zrobią ten krok. Pierwsze zapowiedzi pojawiły się już w sierpniu, jednak na oficjalną premierę przyszło nam poczekać aż do wczoraj.

Fossil trochę zaskoczył, prezentując aż cztery różne wearables: Q Reveler, Q Dreamer, Q Grant i Q Founder, bo spodziewaliśmy się tylko jednego smartwatcha. Jednak, jak to Amerykanie, postanowili rozpocząć z rozmachem, starając się od razu dotrzeć do różnych grup użytkowników, z odmiennymi potrzebami. Jak przyznała Jill Elliott-Sones, Manager Kreatywny: Nasi klienci przywiązują ogromną uwagę do własnego stylu i sposobu utrzymywania kontaktów, a my jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy wejść na ten rozwijający się rynek, aby móc odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów.

Przyjrzyjmy się więc teraz po kolei każdemu z urządzeń. Są to jednak informacje producenta, który w ładnych słowach opisuje funkcje, nie skupiając się (niestety) zbytnio na parametrach technicznych:

  • Q Reveler – ma być „zaufanym przyjacielem”, mierzącym jak duży dystans przebiegł posiadacz. Informuje również, przy pomocy lekkich wibracji i diody LED, o nowych powiadomieniach, ale tylko od tych aplikacji i osób, które są dla danego użytkownika ważne (jest to więc zwykła opaska fitness przeznaczona dla mężczyzn, bez wyświetlacza, w cenie 125 dolarów),
  • Q Dreamer – zmierzy aktywność fizyczną, a przy tym wygląda jak zwykła bransoletka. Właścicielka może dowolnie zmieniać paski (dostępne w różnych kolorach i z różnych materiałów) w zależności od potrzeb. Podobnie jak Q Reveler informuje, przy pomocy lekkich wibracji i diody LED, o nowych powiadomieniach od wybranych osób i aplikacji (jest to zwykła opaska przeznaczona dla kobiet, bez wyświetlacza, w cenie 125 dolarów),
  • Q Grant – wyglądem przypomina tradycyjny zegarek, ale to tylko pozory. Połączy się ze smartfonem, prześledzi aktywność fizyczną, wysłucha poleceń, poinformuje o nowych e-mailach, wiadomościach, połączeniach i powiadomieniach z aplikacji. Użytkownik może wybrać kilka kontaktów i przypisać do nich odpowiednie kolory, na jakie zaświecą się wbudowane diody LED w przypadku, gdy dana osoba będzie dzwonić (jest to więc zegarek z analogową tarczą i funkcjami oferowanymi przez smartwatche, wyceniony od 175 do 195 dolarów),
  • Q Founder – jest to smartwatch w pełnym tego słowa znaczeniu: potrafi wszystko to, co wyżej wymienione urządzenia, ale posiada dotykowy wyświetlacz i działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android Wear. Smartwatch powstał przy współpracy z Google i Intelem. Cena: od 275 dolarów.

Q Reveler, Q Dreamer i Q Grant trafią do sprzedaży 25 października, natomiast Q Founder dopiero po Świętach Bożego Narodzenia. Każde z wearable napędza procesor od Intela. Cała czwórka może współpracować z urządzeniami działającymi pod kontrolą systemu operacyjnego iOS (w wersji 8.2 lub nowszej) lub Android (od wersji 4.3 Jelly Bean).

Osoby, które zakupią jedno z czterech ww. wearables, dostaną dostęp do autorskiej aplikacji Fossila. Wśród funkcji, jakie oferuje, można wymienić:

  • Q Activity – zapewnia zestaw narzędzi, które monitorują aktywność fizyczną i pomagają w urozmaiceniu treningów, aby przynosiły ćwiczącemu jeszcze więcej radości,
  • Q Notifications – umożliwia ustawienie odpowiednich filtrów, dzięki którym opaska/zegarek powiadomi tylko o aktywnościach od wybranych osób i aplikacji,
  • Q Curiosity – pomaga wyrwać się z rutyny, skłaniając do spojrzenia na wiele spraw z innej perspektywy lub spróbowania czegoś nowego, dzięki czemu otworzą się nowe horyzonty, a umysł odpocznie i się odświeży.

Fossil przygotował pełną gamę wearables i trzeba przyznać, że naprawdę każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Do wyboru są bowiem dwie opaski, zegarek analogowy z funkcjami smartwatcha i prawdziwie inteligentny zegarek z systemem operacyjnym Android Wear. Ceny również nie wyglądają na ekstremalnie wysokie, jednak trzeba pamiętać, że (niestety) obowiązują tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Jeśli urządzenia trafią do Polski, na pewno trzeba będzie za nie zapłacić trochę więcej.

Źródło: PR Newswire, Mashable

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona