Fossil Gen 6 Hybrid
(źródło: GSM Arena)

Szukasz smartwatcha z baterią na dwa tygodnie? Spójrz na Fossila Gen 6 Hybrid

Fossil znany jest z gamy smartwatchy, które mocno stawiają na wygląd. Ich produkty, na tyle, na ile to możliwe, starają się zachować jak najwięcej elegancji znanej z klasycznych zegarków. Fanów takiego podejścia nie brakuje, ale wielu jednak nadal narzeka, że ekrany nie są w stanie imitować klasycznych cyferblatów i wskazówek. Być może rozwiązaniem dla takich osób okaże się nowy Fossil Gen 6 Hybrid, który łączy oba światy – analogowy i cyfrowy.

Fossil Gen 6 Hybrid łączy klasykę i nowoczesność

Amerykańska firma ogłosiła nowy produkt Fossil Gen 6 Hybrid, a więc smartwatch nowej generacji, który skierowany jest przede wszystkim do osób, które wolą bardziej klasyczny wygląd. Nadal jest to jednak smartwatch, który oferuje inteligentne funkcje, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania.

Fossil Gen 6 Hybrid
(źródło: GSM Arena)

Nowa generacja to hybrydowa konstrukcja. Łączy w sobie klasyczny cyferblat i wskazówki, a także ekran typu E Ink. To właśnie dzięki takiemu połączeniu, producent deklaruje czas pracy na jednym ładowaniu na poziomie nawet dwóch tygodni.

Fossil Gen 6 Hybrid
(źródło: Fossil)

Fossil Gen 6 Hybrid będzie dostępny w dwóch wariantach – Machine i Stella. Ten pierwszy ma bardziej masywny projekt o rozmiarze koperty 45 mm, teksturową ramką i dostępny będzie w kolorach czarnym, ciemnoszarym i srebrnym.

Z kolei wariant Stella to mniejszy odpowiednik o kopercie w rozmiarze 40,5 mm i nieco bardziej kobiecej kolorystyce – różowego złota, srebra i dwukolorowych połączeniach. Oczywiście oba warianty mają możliwość wymiany paska – mniejszy model korzysta z 18 mm pasków, a większy z 24 mm.

Oprócz dwutygodniowego czasu pracy i fizycznych wskazówek, Fossil Gen 6 Hybrid oferuje szereg możliwości znanych z typowych smartwatchy tego producenta. Nowy sprzęt może zatem śledzić sen, zliczać kroki i informować o nowych powiadomieniach. Niewielki ekran typu E Ink będzie można również skonfigurować, dopasowując w ten sposób zegarek pod własne upodobania.

Fossil Gen 6 Hybrid zapewni również ciągłe monitorowanie tętna i nasycenia krwi tlenem (SpO2). Nie zabrakło też nieco bardziej sportowych możliwości. Hybrydowy smartwatch pozwoli też monitorować aktywności. Na pokładzie znalazł się również mikrofon, który ma służyć do głosowej obsługi asystenta Alexa.

Fossil Gen 6 Hybrid
(źródło: GSM Arena)

Nowozapowiedziany Fossil Gen 6 Hybrid trafi do sprzedaży już 27 czerwca. Zakupu będzie można dokonać bezpośrednio na stronie producenta Fossil.com lub w sklepach stacjonarnych. Ceny nowego smartwatcha zaczynają się już od 229 dolarów, co wydaje się nieprzesadzoną ceną. 

Myślę, że nowy projekt Amerykanów znajdzie spore grono sympatyków – tego typu urządzeń zdecydowanie brakuje na rynku.