Fortnite na Androida dostaje oficjalne wsparcie dla smartfonów HTC, Sony, Motoroli i Essential

Fortnite podąża ścieżką rewolucji trybu Battle Royal nie tylko na desktopach, ale również na urządzeniach mobilnych. Gry nie znajdziemy w sklepie z aplikacjami na Androida (co Google jest bardzo nie na rękę), ale pobierzemy ze strony wydawcy. Teraz po wirtualnych arenach będzie można ganiać się również przy użyciu smartfonów HTC, Motoroli czy Sony.

Reklama

Wcześniej Epic Games twierdziło, że niektóre smartfony nie są w stanie odpalić Fortnite na Androida. Chodziło między innymi o urządzenia HTC 10, U Ultra, U11, U11+ i U12+. W tym gronie znajdowały się również Motorole Moto Z, Moto Z Droid czy Moto Z2 Force. Na liście wspieranych smartfonów nie było też urządzeń Sony: Xperii XZ, XZs, XZ1 czy XZ2.

Reklama

Epic Games udostępniło jednak nową wersję gry, oznaczoną wersją 5.40, która wszystkim powyższym modelom smartfonów przyznaje status oficjalnie wspieranych. Dodatkowo taką kompatybilnością może już pochwalić się Essential Phone.

W grze pojawiło się kilka dodatkowych nowości, w tym chyba najważniejsza: czat głosowy, który pozwoli bawić się w Fortnite słysząc przyjaciół. Spore usprawnienia dotknęły także tematu obsługi smartfonów z grafiką Adreno, co powinno wpłynąć na płynność rozgrywki. Podobno gra nie będzie tak agresywnie „zżerać” pamięci, więc degradacja wydajności smartfona nie powinna być mocno widoczna.

Oczywiście dziennik zmian jest znacznie bardziej obszerny, zawierając w sobie także informacje o zmianach w interfejsie gry czy usprawnieniach w funkcji „przeciągnij i upuść” podczas przeglądania naszego wyposażenia. Najważniejsza informacja jest jednak powyżej: Fortnite pozwala marnować czas na większej liczbie modeli smartfonów z Androidem ;)

https://www.tabletowo.pl/2018/09/04/android-q-bedzie-bardziej-szczelny-ochrona-przed-fortnite/

źródło: Epic Games przez Phone Arena