Folx (fot. Folx)

Poznajcie Folx – pierwszą w Polsce sieć komórkową w aplikacji

Rynek usług telekomunikacyjnych jest bardzo chłonny. Co jakiś czas wkracza na niego nowy gracz, który chce zgarnąć kawałek tego tortu dla siebie. Nie jest więc zaskoczeniem, że właśnie pojawiła się nowa firma, mająca podobne aspiracje. Nowością i elementem wyróżniającym jest jednak fakt, że Folx – bo o nim tu mowa – jest pierwszą w Polsce siecią komórkową w aplikacji.

Formuła Folx nieco różni się od tych, jakie znamy z pozostałych telekomów. Klient nie związuje się z operatorem umową, a wykupuje subskrypcję – opłaty za nią pobierane są bezpośrednio z karty, podpiętej do konta. Jest to o tyle wygodne, że użytkownik nie musi pamiętać, aby miesiąc w miesiąc samodzielnie płacić rachunek, czy doładować konto – system robi to za niego. W dodatku może w każdym momencie bez konsekwencji zrezygnować z subskrypcji.

Folx (fot. Folx)

Na razie oferta Folx obejmuje tylko jeden pakiet. Za 29,99 złotych miesięcznie klient dostaje do dyspozycji nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz pakiet 20 GB. W dodatku obowiązuje to nie tylko na terenie Polski, ale również w Unii Europejskiej. Jedynym wyjątkiem jest internet – w UE użytkownik ma do wykorzystania 1,5 GB. Warto też dodać, że 1 GB poza pakietem kosztuje 1,99 złotych oraz że na swoje konto można przelać dodatkowe środki, z których będą rozliczane usługi, nieobjęte subskrypcją.

Do Folx da się dołączyć na dwa sposoby. Pierwszym jest podanie swojego adresu e-mail w aplikacji i oczekiwanie na zaproszenie. Drugim jest otrzymanie takiego zaproszenia od znajomego – wówczas każda z osób dostanie miesiąc subskrypcji za darmo. W dodatku działa to wielokrotnie, więc jeżeli ktoś zachęci więcej znajomych, to za każdego otrzyma miesiąc subskrypcji gratis. Użytkownicy, którzy dysponują kodem aktywacyjnym, mogą z kolei liczyć na aż trzy miesiące bezpłatnej subskrypcji.

fot. Folx

Aplikacja Folx dostępna jest na urządzenia z systemem Android i iOS. Klient może wybrać nowy numer lub przenieść od innego operatora obecnie posiadany. W pierwszym przypadku pobierana jest dodatkowo opłata aktywacyjna w wysokości 9,99 złotych, aczkolwiek – jeżeli dobrze rozumiem zapis w regulaminie – jest ona zwracana na konto, na którym zgromadzone są dodatkowe środki, lecz tylko pod warunkiem uruchomienia subskrypcji.

Jak podano na stronie Folx, Folx działa wszędzie, ale kartę SIM możesz zamówić i przyjedzie do Ciebie w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i na terenie konurbacji śląskiej. Obsługa klienta dostępna jest za pośrednictwem czatu w aplikacji i można się z nią kontaktować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych przez BETA S.A.

Cennik usług telekomunikacyjnych BETA S.A.

Źródło: Folx