Flash Player dla Androida z poprawkami bezpieczeństwa

Firma Adobe zapowiadając Flash Player dla urządzeń pracujących pod kontrolą Androida 4.0 (Ice Cream Sandwich) potwierdziła wcześniejsze spekulacje, że będzie to ostatnia wersja Flasha dla mobilnych przeglądarek. Wtedy to również Adobe poinformowało, że nie zaprzestanie wspierania tej technologii i w razie potrzeby będzie wypuszczać aktualizacje bezpieczeństwa i poprawki ewentualnie pojawiających się błędów. Dane słowo zostało dotrzymane, bowiem właśnie pojawiła się poprawka bezpieczeństwa dla Flash Player przeznaczonego na Androida.

Reklama

W marcowym Adobe Security Bulletin znajdujemy kilka informacji dotyczących wydanej poprawki. Najbardziej interesuje nas oczywiście to, co groziło nam przed aktualizacją. I tak, dowiadujemy się, że luki w aplikacji mogą spowodować awarię i potencjalnie pozwolić atakującemu na przejęcie kontroli nad zaatakowanym systemem.

Adobe informuje, że posiadacze sprzętu z Androidem 4.x będący dotychczas użytkownikami Flash Player 11.1.115.6 powinni zaktualizować go do wersji oznaczonej numerkiem 11.1.115.7, natomiast urządzeń z Androidem 3.x i wcześniejszym – z 11.1.111.6 do 11.1.111.7.

Flash Player znajdziecie w Android Market, oczywiście za darmo.

źródło