Ważne

Flash dla Androida 4.0 zostanie wydany przed końcem roku

flash

Nie tak dawno firma Adobe zapowiedziała koniec mobilnej technologii Flash. Ta informacja wraz kolejnymi wieściami, że pierwszy smartfon z Androidem Ice Cream Sandwich – Samsung Galaxy Nexus – nie będzie (tymczasowo) wspierał Flasha, wywołały skrajne emocje w wielu posiadaczach tabletów z Tegrą i “plastrem miodu”, czekających na aktualizację systemu do najnowszej wersji. Okazuje się, że niepotrzebnie. Adobe co prawda nie ma zamiaru rozwijać Flash Playera, ale też nie pozostawi najnowszej wersji Androida bez tej technologii. Firma uspokoiła dziś, że do końca 2011 roku zadebiutuje Flash Player dla Androida Ice Cream Sandwich. Jednocześnie jednak zapowiedziała, że będzie to już ostatnia wersja dla urządzeń mobilnych.

Przedstawiciel Adobe w rozmowie z Pocket-Lint stwierdził, że Adobe stworzy jeszcze jedną wersję Flash Playera dla mobilnych przeglądarek (i zarazem ostatnią), która pozwoli na odtwarzanie treści i przeglądarkowych gier flashowych w urządzeniach pracujących w oparciu o Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Jak już wspomniałam, możemy się go spodziewać jeszcze przed końcem bieżącego roku.

To już będzie ostatnia wersja Flash Playera stworzona dla urządzeń mobilnych. Nie oznacza to jednak, że Adobe zaprzestanie wspierania tej technologii. W dalszym ciągu będzie wypuszczać aktualizacje bezpieczeństwa i poprawki ewentualnie pojawiających się błędów. Adobe chce zastąpić Flasha technologią HTML5, która odkąd pamiętam wychwalana była przez Steve’a Jobsa.

źródło

Komentarze

 • jeud

  ja mam nadzieję bo jakby nie bylo flasha to zostalbym przy honeycombie

 • wirtulox

  heh, ci sie juz przygotowywuja do sprzedazy transformera prime :-) http://www.tions.pl/tablety/asus-transformer-prime-tf201-16gb-wifi

  • Ghostcat

   Tylko ceny mają jakby z d…. Z kosmosu. Droższego sklepu to ze świecą szukać. :-(

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Cieszy mnie, że Adobe wypuści jeszcze jedną wersję dla Androida 4 ale martwi mnie rezygnacja z prac nad kolejnymi wersjami Flasha. Moim zdaniem HTML 5 niestety ale nie zastąpi w pełni Flasha i przeglądanie stron w sposób identyczny jak na komputerze nie będzie już możliwe co jest niestety przykre.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona