Flash dla Androida 4.0 zostanie wydany przed końcem roku | Tabletowo.pl

Flash dla Androida 4.0 zostanie wydany przed końcem roku

Dołącz do dyskusji 0
flash

Nie tak dawno firma Adobe zapowiedziała koniec mobilnej technologii Flash. Ta informacja wraz kolejnymi wieściami, że pierwszy smartfon z Androidem Ice Cream Sandwich – Samsung Galaxy Nexus – nie będzie (tymczasowo) wspierał Flasha, wywołały skrajne emocje w wielu posiadaczach tabletów z Tegrą i „plastrem miodu”, czekających na aktualizację systemu do najnowszej wersji. Okazuje się, że niepotrzebnie. Adobe co prawda nie ma zamiaru rozwijać Flash Playera, ale też nie pozostawi najnowszej wersji Androida bez tej technologii. Firma uspokoiła dziś, że do końca 2011 roku zadebiutuje Flash Player dla Androida Ice Cream Sandwich. Jednocześnie jednak zapowiedziała, że będzie to już ostatnia wersja dla urządzeń mobilnych.

Przedstawiciel Adobe w rozmowie z Pocket-Lint stwierdził, że Adobe stworzy jeszcze jedną wersję Flash Playera dla mobilnych przeglądarek (i zarazem ostatnią), która pozwoli na odtwarzanie treści i przeglądarkowych gier flashowych w urządzeniach pracujących w oparciu o Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Jak już wspomniałam, możemy się go spodziewać jeszcze przed końcem bieżącego roku.

To już będzie ostatnia wersja Flash Playera stworzona dla urządzeń mobilnych. Nie oznacza to jednak, że Adobe zaprzestanie wspierania tej technologii. W dalszym ciągu będzie wypuszczać aktualizacje bezpieczeństwa i poprawki ewentualnie pojawiających się błędów. Adobe chce zastąpić Flasha technologią HTML5, która odkąd pamiętam wychwalana była przez Steve’a Jobsa.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona