Nareszcie coś, o co fani Moto Modsów prosili Motorolę od dawna: fizyczna klawiatura QWERTY

Motorola rozszerza swoją ofertę wymiennych modułów do swoich smartfonów z linii Z o dwa nowe akcesoria: klawiaturę Livermorium Slider oraz moduł przeznaczony do monitorowania podstawowych parametrów zdrowotnych – Vital.

Prawda jest taka, że Motoroli jakoś niespecjalnie śpieszyło się z wydaniem oficjalnie popieranego przez firmę modułu z fizyczną klawiaturą QWERTY. Szczęśliwie sama platforma do projektowania Moto Mods jest cały czas otwarta i ambitni deweloperzy mogą stworzyć własny moduł i próbować na nim zarobić niezależnie od producenta. Stąd jeśli ktoś chciał mieć pełną, niedotykową klawiaturę do swojej Moto Z, to najpewniej już ją ma – dzięki wsparciu jednego z wielu tego typu projektów na Indiegogo czy innym serwisie crowdfundingowym.

W zeszłym roku Lenovo prowadziło konkurs „Transform the Smartphone”, w którym każdy chętny mógł przedstawić swój pomysł na moduł do smartfonów z serii Z. Laureaci mogli liczyć na pomoc Motoroli w zakresie rozwoju produktu i jego wydania. I rzeczywiście, zwycięski projekt (o którym pisał Adrian rok temu), Livermorium Keyboard Moto Mod, doczekał się oficjalnej prezentacji przez Motorolę. Klawiatura jest rozsuwana, ma pięć rzędów klawiszy wraz z oddzielnym rzędem numerycznym i wyposażono ją w przyciski nawigacyjne Androida.

Standardowa wersja ma wbudowaną baterię 1700 mAh, która zapewnia smartfonowi dodatkowe godziny pracy. Mamy też opcję Lite, bez dodatkowej baterii, dzięki czemu grubość modułu zmniejsza o 2 mm i jest 20 g lżejszy. Tę pierwszą odmianę wyceniono na 199 dolarów, zaś wersja Lite będzie dostępna za 99 dolarów. Na ich sprzedaż trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Drugim modułem jest Vital Moto Mod, który umożliwia pomiar pięciu parametrów zdrowotnych dzięki kompletowi różnych czujników. Dzięki niemu można zmierzyć tętno, częstotliwość oddechów, temperaturę ciała, ciśnienie krwi czy jej saturację. Będzie można kupić go już w kwietniu za 395 dolarów.

 

źródło: Motorola przez fonearena