Firma JOI zaprezentowała pierwszy smartfon z Intel Atom x3 | Tabletowo.pl

Firma JOI zaprezentowała pierwszy smartfon z Intel Atom x3

Dołącz do dyskusji 0

Rynek procesorów mobilnych dla urządzeń z Androidem całkowicie zdominowały układy w architekturze ARM. Jednak czasami niektóre firmy decydują się skorzystać z SoC od Intela, które są bardzo konkurencyjne i zazwyczaj tanie na tle porównywalnych jednostek. Co ciekawe, pierwszym producentem, który postanowił wykorzystać nowego Atoma x3 w swoim smartfonie jest malezyjskie JOI. Czy będzie to ciekawa alternatywa dla chińskich telefonów ze słabszymi Mediatekami?

JOI Phone 5 wyróżnia przede wszystkim układ Intel Atom x3-C3130, który aktualnie można znaleźć tylko w jednym urządzeniu – tablecie Teclast X70 3G. Dwa rdzenie 1 GHz z grafiką ARM Mali 400MP2 nie zapewnią dobrej wydajności, ale powinny pozwolić na w miarę płynną pracę. Oprócz tego malezyjska nowość posiada 1 GB RAM, 8 GB pamięci wbudowanej oraz aparaty 8 i 2 Mpix. Cieszy obecność 5-calowego ekranu HD – taka rozdzielczość wśród low-endów to prawdziwa rzadkość. Rywale zazwyczaj legitymują się WVGA (800 x 480) lub qHD (960 x 540).

Pierwszy smartfon z Atomem x3 został wyposażony w baterię o pojemności 2100 mAh i technologię dual SIM, absolutny standard w budżetowcach z Azji. Niewątpliwą zaletą będzie niska cena. Za JOI Phone 5 przyjdzie zapłacić ok. 105 dolarów, co jest kwotą adekwatną do możliwości tego urządzenia. Lekko odstraszać może wersja preinstalowanego systemu – Android 4.4 KitKat, który wciąż cieszy się popularnością wśród najtańszych produktów. Oczywiście na aktualizację nie można liczyć.

Drugą nowością od JOI, także z Intel Atom x3-C3130, jest tablet 7 Lite. Oferuje zbliżoną specyfikację do Phone 5 – 1 GB pamięci operacyjnej oraz 8 GB na dane użytkownika. Jak sama nazwa wskazuje, został wyposażony w 7-calowy wyświetlacz o beznadziejnej rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Jednak takie parametry przełożyły się na niską cenę wynoszącą zaledwie 79 dolarów. Cóż, na pewno jest to lepszy wybór niż pierwsze urządzenie z najnowszym Atomem, czyli wspomniany wcześniej Teclast z „zatrważającymi” 512 MB RAM-u.

JOI 7 Lite

Jestem ciekaw, kiedy zadebiutują kolejne urządzenia z najnowszą generacją Atomów. Szczególnie interesująco zapowiadają się nowości z x5 oraz x7, które są naprawdę wydajne. Z kolei odnośnie nowości z Malezji, mogę napisać jedno – typowe low-endy, które wyróżniają się tylko 64-bitowym układem w architekturze x86.

źródło: liewcf przez GSM Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona