Ważne

Teclast X70 3G z Intel Atom X3, GPS i 3G za kilkadziesiąt dolarów

Dwa miesiące temu Intel zapowiedział nową rodzinę procesorów przeznaczonych dla segmentu mobilnego. Produkty z Atomem X7 wyceniane są na ok. 500 dolarów, z Atomem X5 – na ok. 350 dolarów, natomiast Atom X3 przeznaczony jest dla urządzeń z najniższej półki cenowej. Pierwszym tabletem z najtańszą jednostką jest Teclast X70 3G, który został wyceniony na… 50 dolarów.

Oczywiście w tej cenie nie ma się co spodziewać cudów. Sama zastanawiam się czy takie urządzenia mają jeszcze sens, ale ja mogę mieć krytyczne zdanie na ich temat, rynek i tak to zweryfikuje. Choć w tym przypadku na plus trzeba zaliczyć bogate zaplecze komunikacyjne, ale to 512MB RAM razi w oczy… Zresztą, spójrzcie poniżej.

Teclast X70 3G został wyposażony przede wszystkim w 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor Intel Atom X3-C3130 o częstotliwości taktowania 1GHz z Mali MP2 i Androida 4.4 KitKat. Tym, co go wyróżnia w tej cenie, jest z pewnością GPS i 3G z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych. Co więcej, nie ma tu jednego gniazda, a dwa – dual SIM.

Niestety, mamy tu jedyne 4GB pamięci wewnętrznej (z mozliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD) i strasznie mało, bo tylko 512MB RAM. Pozostałe parametry to przede wszystkim aparat 2 Mpix, kamerka 0,3 Mpix, port microUSB oraz WiFi i Bluetooth.

W Chinach Teclast X70 3G kosztuje 50 dolarów, ale z międzynarodową wysyłką można go nabyć za 70 dolarów.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona