Xiaomi logo

Firma JBTS trzecim oficjalnym dystrybutorem urządzeń Xiaomi w Polsce

Oficjalna dystrybucja urządzeń Xiaomi w Polsce stała się faktem we wrześniu 2016 roku za sprawą ABC Data (obecnie Grupa Roseville). Po roku do grona oficjalnych dystrybutorów dołączyła firma Ingram Micro Poland, a dziś, po kolejnych dwóch latach, JBTS z Wrocławia.

Zaskakujące, że jeszcze trzy lata temu Xiaomi nie było oficjalnie obecne w Polsce, prawda? Dziś urządzenia tej marki sprzedają dziesiątki sklepów różnej maści, jednak tylko wybrane są oficjalnymi dystrybutorami sprzętów producenta z Państwa Środka (m.in. Media Expert, RTV Euro AGD, x-kom, al.to i Play). Pozostałe ściągają go i serwisują na własną rękę – pozwala to sprzedawać je taniej, ale nierzadko przekłada się też na niższej jakości wsparcie posprzedażowe.

Reklama

We wrześniu 2016 roku przedsiębiorstwo ABC Data ogłosiło, że zostało pierwszym oficjalnym dystrybutorem urządzeń Xiaomi w Polsce – na ten moment czekało mnóstwo osób i dziś już wiemy, że był to bardzo ważny krok w działalności chińskiej marki. Po roku dołączyła do niej firma Ingram Micro Poland, natomiast dziś również JBTS z Wrocławia, która skupi się przede wszystkim na sprzedaży produktów ekosystemowych.

Stają się one bowiem coraz popularniejsze wśród klientów w Polsce, a do tego tkwi w nich ogromny potencjał sprzedażowy – aktualnie na chińskim rynku dostępnych jest ponad 2000 produktów z ekosystemu Xiaomi, podczas gdy w Polsce „zaledwie” 100. Można się więc spodziewać, że wkrótce oferta zostanie znacznie wzbogacona i będzie można kupić kolejne propozycje.

Obecnie w Polsce funkcjonuje osiem autoryzowanych Mi Store: po dwa w Warszawie (Centrum Handlowe Arkadia, Galeria Młociny) i Krakowie (Centrum Handlowe Serenada, Galeria Krakowska) oraz po jednym we Wrocławiu (Pasaż Grunwaldzki), w Poznaniu (Centrum Posnania), Katowicach (Galeria Katowicka) i Gdyni (Centrum Riviera). Polski oddział Xiaomi jednocześnie informuje, że w najbliższych miesiącach planowane jest otwarcie kolejnych punktów.

Firma JBTS będzie sprzedawać produkty ekosystemowe online w sklepie xiaomi365.pl i w strefie klienta na Allegro oraz rozwijać nowe kanały sprzedaży. Już teraz wśród kluczowych partnerów znajdują się m.in. Media Expert, Avans, RTV Euro AGD, x-kom, al.to, Neonet, morele.net, Play i Empik.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi 9 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: informacja prasowa