Xiaomi logo

Firma JBTS trzecim oficjalnym dystrybutorem urządzeń Xiaomi w Polsce

Oficjalna dystrybucja urządzeń Xiaomi w Polsce stała się faktem we wrześniu 2016 roku za sprawą ABC Data (obecnie Grupa Roseville). Po roku do grona oficjalnych dystrybutorów dołączyła firma Ingram Micro Poland, a dziś, po kolejnych dwóch latach, JBTS z Wrocławia.

Zaskakujące, że jeszcze trzy lata temu Xiaomi nie było oficjalnie obecne w Polsce, prawda? Dziś urządzenia tej marki sprzedają dziesiątki sklepów różnej maści, jednak tylko wybrane są oficjalnymi dystrybutorami sprzętów producenta z Państwa Środka (m.in. Media Expert, RTV Euro AGD, x-kom, al.to i Play). Pozostałe ściągają go i serwisują na własną rękę – pozwala to sprzedawać je taniej, ale nierzadko przekłada się też na niższej jakości wsparcie posprzedażowe.

We wrześniu 2016 roku przedsiębiorstwo ABC Data ogłosiło, że zostało pierwszym oficjalnym dystrybutorem urządzeń Xiaomi w Polsce – na ten moment czekało mnóstwo osób i dziś już wiemy, że był to bardzo ważny krok w działalności chińskiej marki. Po roku dołączyła do niej firma Ingram Micro Poland, natomiast dziś również JBTS z Wrocławia, która skupi się przede wszystkim na sprzedaży produktów ekosystemowych.

Stają się one bowiem coraz popularniejsze wśród klientów w Polsce, a do tego tkwi w nich ogromny potencjał sprzedażowy – aktualnie na chińskim rynku dostępnych jest ponad 2000 produktów z ekosystemu Xiaomi, podczas gdy w Polsce „zaledwie” 100. Można się więc spodziewać, że wkrótce oferta zostanie znacznie wzbogacona i będzie można kupić kolejne propozycje.

Obecnie w Polsce funkcjonuje osiem autoryzowanych Mi Store: po dwa w Warszawie (Centrum Handlowe Arkadia, Galeria Młociny) i Krakowie (Centrum Handlowe Serenada, Galeria Krakowska) oraz po jednym we Wrocławiu (Pasaż Grunwaldzki), w Poznaniu (Centrum Posnania), Katowicach (Galeria Katowicka) i Gdyni (Centrum Riviera). Polski oddział Xiaomi jednocześnie informuje, że w najbliższych miesiącach planowane jest otwarcie kolejnych punktów.

Firma JBTS będzie sprzedawać produkty ekosystemowe online w sklepie xiaomi365.pl i w strefie klienta na Allegro oraz rozwijać nowe kanały sprzedaży. Już teraz wśród kluczowych partnerów znajdują się m.in. Media Expert, Avans, RTV Euro AGD, x-kom, al.to, Neonet, morele.net, Play i Empik.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi 9 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: informacja prasowa