Reklama

Szybkie parowanie urządzeń Bluetooth na Androidzie zyskuje nowy wygląd. Trochę jak u Apple!

Fast Pair na Androidzie to nic innego jak funkcja szybkiego parowania urządzeń Bluetooth. O jego nowym wyglądzie wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu, lecz był on dotychczas zarezerwowany tylko dla niewielkiej liczby urządzeń. Teraz Google oficjalnie zaprezentowało odmieniony i bardziej nowoczesny Fast Pair.

Reklama

Fast Pair to już standard

Czasy, kiedy każdorazowo musieliśmy nawiązywać ponowne połączenie Bluetooth z bezprzewodowym urządzeniem, mamy bezsprzecznie za sobą. Dzisiaj każdy gadżet, niezależnie czy to zegarek, słuchawki czy głośnik, zapewnia funkcję szybkiego łączenia Fast Pair. Jego podstawową zaletą jest niemalże natychmiastowa gotowość urządzania do działania zaraz po jego uruchomieniu.

Od teraz na Androidzie wraz z parowaniem nowego (wspieranego) urządzenia, będzie nam towarzyszyć nowa animacja i okno konfiguracji. Za pomocą tego dedykowanego okna, będziemy mogli dodać nasze urządzenie, a także powiązać go z naszym kontem Google. Pod względem wizualnym wygląda to podobnie do tego, co znamy z iOS lub ze smartfonów Huawei.

Jak podaje gigant z Mountain View, odświeżony interfejs Fast Pair wspiera na tą chwilę ponad 100 urządzeń, a ich baza ma być sukcesywnie powiększana. Technicznie rzecz biorąc, jedyne na co czeka firma, to odpowiednie grafiki i animacje dostarczone przez producentów smart urządzeń.

Obecnie wspierana jest duża część urządzeń od JBL i Sony, a więc partnerów amerykańskiej firmy, a także smartwatche marki Fitbit, która należy do Google. Użytkownicy donoszą jednak, że nowy Fast Pair współpracuje również ze słuchawkami Bose i OnePlus. Nie wiadomo, co z urządzeniami opartymi o WearOS – aż prosi się, aby one również mogły korzystać z nowego interfejsu.

Nowy wygląd szybkiego parowania ma w lepszym stopniu poinformować użytkowników o tym, co robią i kiedy mogą sparować nowe urządzenie. Poprzednie wydanie Fast Pair łudząco przypominało zwyczajne, androidowe powiadomienia, sprawiając tym samym, że można było przegapić lub zignorować monit.

Funkcja ma być dostępna dla wszystkich smartfonów z Androidem wspierających szybkie parowanie Bluetooth. Zostanie ona udostępniona poprzez aktualizację Usług Google Play, więc nie będzie to wymagało żadnej uwagi ze strony użytkowników.