Fall Guys Ultimate Knockout

Fall Guys zmierza nie tylko na Nintendo Switch — lepiej przygotujcie swoje Xboksy

Jedną z najgłośniejszych gier zeszłego roku bez wątpienia było Fall Guys: Ultimate Knockout, niepozorny tytuł od małego studia Mediatonic, który szturmem podbił PC i konsole PlayStation 4. Teraz pora na ekspansję na pozostałe platformy!

Reklama

Fall Guys zmierza na Nintendo Switch i konsole Xbox

Jeszcze dziś rano, przy okazji podsumowania wczorajszego Nintendo Direct, informowałem Was o tym, że gra Fall Guys zmierza na konsole Nintendo Switch. Jak się jednak okazało (i jak można było się domyślić po twittach twórców) ten szalony battle royale zmierza również na konsole Xbox.

I mowa tu nie tylko o Xbox One, ale także i Xbox Series X|S, więc spodziewałbym się specjalnych nextgenowych ulepszeń dla Fall Guys, które zawitać mogłyby również na PlayStation 5. 4K i 120 FPS? Bardzo poproszę!

Warto tu dodać, że Fall Guys nadal cieszy się wśród graczy sporą popularnością (choć z pewnością nie tak wielką, jak na początku), a twórcy ciągle dbają, by do ich gry trafiała nowa zawartość.

Studio Mediatonic bardzo udanie zresztą wchodzi w przeróżne kooperacje z innymi firmami, jak chociażby z Bethesdą, dzięki czemu do Fall Guys zawitały specjalne skiny dla postaci inspirowane grą Doom.

Kiedy premiera?

Już latem tego roku, ale dokładnej daty jeszcze nie poznaliśmy. Najprawdopodobniej premiera wersji gry na Nintendo Switch i konsole Xbox, odbędzie się mniej więcej w tym samym momencie — trzymam kciuki za cross-play!

Fall Guys pierwotnie zadebiutowało 4 sierpnia 2020 roku na PlayStation 4 i PC, odnosząc ogromny sukces — gra przez wiele tygodni była jednym z najpopularniejszych tytułów na obydwu platformach. Czy na Xboksie i Nintendo Switch będzie podobnie? Przekonamy się już wkrótce!