Falectra to pierwszy polski motocykl elektryczny. W sprzedaży od 2021 r. | Tabletowo.pl

Falectra to pierwszy polski motocykl elektryczny. W sprzedaży od 2021 r.

Dołącz do dyskusji 0

Nie tylko BMW na poważnie myśli o wprowadzeniu do sprzedaży elektrycznych motocykli. W Polsce powstał prototyp Falectry – ekonomicznego jednośladu napędzanego silnikiem elektrycznym.

Za projekt odpowiada Piotr Krzyczkowski. Chciał on stworzyć motocykl elektryczny, który odpowiadałby potrzebom mieszkańcom większych miast, a jednocześnie nie byłby wyzwaniem finansowym przy zakupie. Falectra ma kosztować 15 tysięcy złotych. Na jednym ładowaniu powinna przejechać do 70 km, zaś maksymalna osiągalna prędkość to 60 km/h. Koszt przejechania 100 km oblicza się na poniżej 1 zł. Baterię umieszczono w możliwie najniższym punkcie, dzięki czemu pojazd jest stabilny i łatwo się go prowadzi. Zamiast baku na paliwo, motocykl ma praktyczny schowek.

Pierwsze 10 sztuk tego modelu zostanie dopuszczonych do ruchu publicznego w przyszłym roku, zaś seryjna produkcja rozpocznie się w roku 2021.

Prototyp powstał dzięki drukarkom 3D. Produkcja części, ich kompletowanie i montaż zajęły pół roku. Cały projekt, od momentu rozpoczęcia prac – dwa lata.

źródło: wirtualnemedia.pl

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona