Facebook ma pomysł na wirtualne biuro. Oto Infinite Office

Wczoraj miała miejsce premiera gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Quest 2. Nie była to jednak jedyna nowość, która pojawiła się na konferencji Facebook Connect. Oto Infinite Office – wirtualne biuro, które możecie odwiedzać dzięki wspomnianym goglom.

Reklama

Rok 2020 niejako upływa nam pod znakiem pracy zdalnej. Sporo osób miało okazję przekonać się jak wygląda home office – w większości przypadków za całe biuro musiał posłużyć sam laptop. A przecież wystarczą gogle VR, żeby przenieść się do obszernego i wygodnego miejsca pracy!

Facebook ma na to radę – Infinite Office

No dobra, trochę z Facebooka drwię, ale tak naprawdę sama idea Infinite Office brzmi bardzo interesująco. Na powyższym materiale promocyjnym możecie zobaczyć, jak mniej więcej ma wyglądać wirtualne biuro – oczywiście oglądać można je z pomocą Oculus Quest 2.

Przy tworzeniu Infinite Office przydała się pomoc

Facebook zaprzągł firmę Logitech do stworzenia klawiatury dopasowanej do potrzeb wirtualnego biura. Warto dodać, że Facebook nawiązał współpracę ze Spatial – platforma rozszerzonej rzeczywistości ma pomóc użytkownikom wirtualną współpracę. Ot, takie AR w VR.

Gogle Oculus Quest 2 będą niezbędne do odwiedzenia Infinite Office
Oculus Quest 2 (fot. Oculus)

Posłużyć do tego może funkcja Passthrough, z pomocą której można przechodzić między środowiskiem w pełni wirtualnym a częściowo rzeczywistym tak, aby nasze wirtualne biuro móc zawsze dopasować do aktualnych potrzeb.

Jak podaje portal Engadget, Facebook zapowiedział, że eksperymentalną wersję Infinite Office na gogle Oculus Quest 2 wypuści jeszcze tej zimy. Kto wie, może część z Was będzie miała okazję pracować w ten sposób?