Naprawiono błąd w aplikacji Facebooka na iOS

Użytkownicy Facebooka korzystający z systemu od Apple na urządzeniach mobilnych zaczęli się niepokoić. Nic dziwnego, w końcu kamera działająca w tle podczas używania aplikacji może być powodem do obaw. Gigant z Menlo Park, poinformował, że błąd został już naprawiony.

Informowaliśmy Was o błędzie w aplikacji Facebook, który powodował, że podczas przeglądania newsfeedu, w tle działała kamera. Na Twitterze zaczęło się poruszenie. Wiele użytkowników ćwierkacza wrzuciło wpisy, gdzie pokazywali jak zachowywała się aplikacja podczas przeglądania tablicy.

Reklama

 

Dzisiaj, podczas oglądania filmu na Facebooku, obróciłem ekran do poziomego trybu, i zobaczyłem przez chwilę UI (User interface) Facebooka/Instagrama. Kiedy wróciłem ponownie do trybu portretowego, Story/UI otworzyło się całkowicie. Lekko niepokojące…

Do jednego z użytkowników, oraz portalu Techmeme, odniósł się Guy Rosen, wiceprezes zajmujący się integralnością usług Facebooka.

Dzięki za zgłoszenie tego. Brzmi jak bug, zajmujemy się tym.

Pod tym tweetem rozwinęła się spora dyskusja. Ludzie zarzucali Facebookowi, że nie jest to bug, tylko naruszenie prywatności, jak i zaczęli pytać co dzieje się z nagranymi plikami wideo. Nie oszukujmy się, ale działający aparat w tle podczas przeglądania portalu, mógłby dostarczyć masy informacji dla reklamodawców i nie tylko. A potwierdzenia, że żadne wideo nie zostało nagrane – nie ma.

Rosen dodał następnie wpis, w którym informuje, że ludzie nie muszą się niczym martwić, ponieważ był to błąd podczas którego kamera nie nagrała niczego przez to, że była w trybie podglądu. Do App Store trafiła już zaktualizowana wersja aplikacji bez występującego błędu. Wszystkim użytkownikom Facebooka na iOS polecamy sprawdzić, którą apkę mają zainstalowaną. Niby był to tylko błąd, ale lepiej żeby się nie powtórzył.

Ostatnie problemy niebieskiego giganta nie przechodzą bez echa. Całkiem niedawno informowaliśmy o dostępu do danych przez deweloperów aplikacji, czy wymianie informacji z Tinderem. Kolejna wpadka ze strony portalu Marka Zuckerberga jeszcze bardziej narusza zaufanie użytkowników w kwestii prywatności. O ile jakieś jeszcze jest.

Źródło: TheVerge; TechCrunch;