Od teraz można wysyłać w Messengerze zdjęcia w rozdzielczości nawet 4K - Tabletowo.pl

Od teraz można wysyłać w Messengerze zdjęcia w rozdzielczości nawet 4K

Wszyscy lubimy zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, na których dobrze widać każdy, nawet najmniejszy szczegół. Facebook wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników i wprowadził możliwość przesyłania w Messengerze fotografii w jakości 4K.

Każdego miesiąca z Messengera korzysta ponad 1,3 miliarda użytkowników. W tym czasie wysyłają oni do siebie ponad 17 miliardów zdjęć. Ich oczekiwania sukcesywnie jednak rosną. Facebook stara się im wychodzić naprzeciw, implementując w swoim komunikatorze coraz to nowsze funkcje. Najnowszą jest możliwość przesyłania fotografii w rozdzielczości 4K.

Aby naocznie pokazać różnicę pomiędzy zdjęciami w niższej i wyższej jakości, Facebook przygotował cztery porównania. Od razu widać, że elementy na fotografiach w rozdzielczości 4K, które są po prawej stronie, są o wiele ostrzejsze i wyraźniejsze – powinno dostrzec to nawet mniej wprawne oko. Po lewej umieszczono z kolei fotki w 2K.

Na razie możliwość przesyłania zdjęć w jakości 4K (lub do rozdzielczości 4096×4096 pikseli) mają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Australii, Wielkiej Brytanii, Singapuru, Hong Kongu, Japonii i Korei Południowej. Facebook zamierza jednak sukcesywnie udostępniać tę opcję w najbliższych tygodniach kolejnym użytkownikom. Jedyne, co trzeba będzie zrobić, to zaktualizować aplikację do najnowszej wersji. Funkcja ma działać zarówno w programie na Androida, jak i iOS.

Aby wysłać zdjęcie w rozdzielczości 4K, wystarczy w danej kowersacji w Messengerze kliknąć rolkę aparatu i wybrać odpowiednią fotografię – domyślnie zostanie ona przesłana w jakości 4K.

Źródło: Facebook

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona