Messenger wprowadza funkcję przydatną zwłaszcza w grupach – odpowiedzi na wiadomości z cytatem | Tabletowo.pl

Messenger wprowadza funkcję przydatną zwłaszcza w grupach – odpowiedzi na wiadomości z cytatem

Dołącz do dyskusji 0

Facebook stara się wprowadzić nieco porządku do swojego komunikatora. Jedną z ważniejszych opcji, z których możemy teraz skorzystać, jest odpowiadanie na wiadomości za pomocą cytatu. Praktyczna rzecz, zwłaszcza jeśli wymieniamy informacje w grupach.

Nowa funkcja, znana już z innych komunikatorów, umożliwia zapanowanie nad bałaganem w wątkach. Wiadomo wszem i wobec, że im więcej uczestników tekstowej konferencji, tym trudniej nad nią zapanować. Często bywa tak, że kilka osób odpowiada na jedną wiadomość, i po krótkiej chwili do wymiany opinii wdziera się chaos, bo nie wiadomo, do czego odnosi się dany komentarz. Co prawda można wtedy jeszcze wzmiankować poszczególnych uczestników dyskusji, ale to tylko półśrodek.

Dlatego tak praktyczna jest możliwość wykorzystania cytatu. Wątki wtedy nie gubią się, a przejrzystość dyskusji jest większa.

Żeby skorzystać z wprowadzonej do Messengera nowości, użytkownik musi dłużej przytrzymać dymek z wiadomością na smartfonie, i wybrać strzałkę, która pojawi się obok rzędu siedmiu emotek reakcji. Da się z tego poziomu cytować tekst i doklejać do niego reakcję w formie filmu, GIFa, obrazka czy emotikony.

Ja nie zauważyłem jeszcze zmian w aplikacji na swoim smartfonie, ale wiem, że wielu użytkowników w Polsce już używa tej nowej funkcji.

W ten sposób Facebook chce ujednolicić system wymiany wiadomości w swoich usługach. Mark Zuckerberg zapowiedział, że firma dąży do synchronizacji systemu rozmów między trzema najważniejszymi aplikacjami: Messengerem (Facebookiem), WhatsAppem i Instagramem. Opcja cytatów to malutki krok naprzód w tym kierunku.

Mark Zuckerberg chce zintegrować Messenger, WhatsApp i Instagram. To może być genialny krok!

źródło: fonearena
dzięki Błażej za screeny!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona