Messenger Kids (fot. Facebook)

Facebook przedstawia: Messenger Kids, czyli komunikator stworzony z myślą o najmłodszych

Messengera każdego miesiąca korzysta już ponad 1,3 miliarda użytkowników. Wśród nich bez wątpienia znajdują się również dzieciaki. Facebook postanowił jednak stworzyć dla nich nową, o wiele bezpieczniejszą wersję tego komunikatora, nad którą kontrolę będą mieli także rodzice.

Messenger Kids jest samodzielną aplikacją, którą dziecko może zainstalować na swoim smartfonie lub/i tablecie. Jest jednak kilka „haczyków”. Po pierwsze, rodzic ma bezpośrednią kontrolę nad programem z poziomu swojego konta na Facebooku. Po drugie, appkę można obecnie zainstalować jedynie na iPhone’ach, iPadach i iPodach. Po trzecie, mogą to aktualnie zrobić jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, ponieważ to właśnie w tym kraju Facebook udostępnił w pierwszej kolejności swoją nową aplikację.

https://www.facebook.com/facebook/videos/10156809740161729/

Jak podaje Facebook, Messenger Kids, został opracowany przy współpracy z ponad dwunastoma specjalistami, zajmującymi się m.in. bezpieczeństwem dzieci w sieci oraz treściami i technologiami, przeznaczonymi dla najmłodszych. Zasięgnięto także informacji w instytucjach takich, jak National PTA i Blue Star Families, aby dowiedzieć się, w jaki sposób rodzice i opiekunowie podchodzą do tematu wychowywania swoich pociech w dzisiejszym, cyfrowym świecie.

https://www.facebook.com/facebook/videos/10156805537206729/

Na powyższym demo możemy zobaczyć, czym charakteryzuje się Messenger Kids. Przede wszystkim to opiekunowie decydują, z kim rozmawia ich pociecha – każda prośba o rozmowę musi zostać przez nich zatwierdzona. Dzieciaki mają z kolei do dyspozycji masę zabawnych filtrów, naklejek i efektów dźwiękowych, które mogą wykorzystywać również w czasie rzeczywistym podczas wideorozmów.

Plusem w przypadku Messenger Kids jest niewątpliwie fakt, że nie ma w nim reklam, mimo że aplikacja jest w 100% darmowa. Nie ma również opcji zakupów w tym programie. Do tego Facebook nie wykorzysta też żadnych informacji o młodych użytkownikach w swoich reklamach.

Jak wspomniałem, aktualnie Messenger Kids dostępny jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i tylko na produkty, sygnowane marką Apple. Facebook jednak zapewnia, że aplikacja pojawi się wkrótce także w Amazon App Store i Sklepie Play. Na razie nie wiadomo, czy – a jeśli tak, to kiedy – program będzie można też pobrać i zainstalować w innych krajach.

Źródło: Facebook