Facebook ma już 1,86 miliarda użytkowników i zarabia coraz więcej pieniędzy | Tabletowo.pl

Facebook ma już 1,86 miliarda użytkowników i zarabia coraz więcej pieniędzy

Dołącz do dyskusji 0

Jak wynika z raportu dotyczącego czwartego kwartału 2016 roku, Facebook wypracował 8,8 miliardów dolarów przychodów, przekładających się na 3,56 miliardów dolarów zysku. Wzrost widoczny jest nie tylko w pieniądzach zarobionych na reklamach, które stanowiły 84% przychodów. Platforma społecznościowa osiągnęła kolejny rekord użytkowników – 1,86 miliarda, z czego 1,74 miliarda osób logowało się przez telefon komórkowy.

Liczby te wyglądają dość dobrze, zestawiając to z danymi dotyczącymi tego, jak dużo ludzi korzysta z Facebooka każdego dnia – to 1,23 miliarda osób, przy czym 1,15 miliarda przegląda swój newsfeed na urządzeniach mobilnych. Co prawda, wzrost nieco zwolnił, w porównaniu z poprzednim kwartałem (3,91% kontra wcześniejsze 4,67%), jednak to i tak niezłe wyniki.

Porównując rok 2016 do 2015, Facebook zaliczył 57-procentowy wzrost przychodów. Firma sporo zawdzięcza swoim aplikacjom, takim jak Instagram, WhatsApp czy Facebook Mesenger. Mark Zuckerberg widzi możliwość zarobienia jeszcze większych pieniędzy na doskonaleniu modelu przesyłania treści wideo, w tym transmisji na żywo. Prezes giganta z Kalifornii zapowiedział, że zamierza dążyć do poprawy usługi Facebook Live, tak by ludzie używali jej jeszcze chętniej.

Zuckerberg, komentując osiągnięcia firmy, wspomniał też o sukcesie Instagrama, który przekroczył niedawno 600 milionów użytkowników. Sporo w tym zasług funkcji Stories, znanej ze Snapchata. Zaledwie 5 miesięcy po uruchomieniu tego usprawnienia, korzysta z niego codziennie ponad 150 milionów ludzi.

Dodatkowymi danymi, jakimi podzielono się przy okazji ogłaszania kondycji finansowej Facebooka, są liczby korzystających z połączeń audio i wideo przez Messengera – każdego miesiąca to jakieś 400 milionów użytkowników. WhatsApp ma ponad 1,2 miliardów użytkowników miesięcznie, którzy wymieniają się 50 miliardami wiadomościami dziennie.

Zuckerberg nie chwalił się zbytnio osiągnięciami wirtualnej rzeczywistości. Podczas gdy Samsungowi sprzedaż Gear VR udała się całkiem nieźle, tak Oculus musiał radzić sobie z opóźnieniami dostaw zestawów Rift i Touch, co raczej negatywnie wpłynęło na zyski. Mark powiedział jedynie, że spółka została nieco w tyle i życzyłby sobie, żeby ten segment mocniej rozwinął się w 2017 roku. Być może pomoże w tym Hugo Barra, który zasiądzie na fotelu prezesa Oculusa już niebawem.

Tutaj znajdziecie informacje dotyczące zysków Facebooka w trzecim kwartale 2016 roku.

źródło: Endgadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona