Ważne

Facebook notuje ogromny wzrost przychodów w trzecim kwartale 2016 roku

Chyba większość z nas korzysta z Facebooka. Czasami pewnie trochę mniej, a czasami więcej, ale gdy już raz założyło się konto i ma się tam kontakt ze swoimi znajomymi (tymi bliższymi i dalszymi), to ciężko tak po prostu odinstalować tę aplikację. Zuckerberg ma więc powody do radości, bo użytkowników nie ubywa, a dochody rosną i to w zastraszającym tempie.

Przychody Facebooka ogółem (w trzecim kwartale 2016 roku) wzrosły aż do 7,01 mld dolarów, gdzie przed rokiem była to kwota rzędu 4,5 mld dolarów. Głównym ”winowajcą” są urządzenia mobilne, bo to właśnie dzięki nim Zuckerberg ”zarabia” coraz więcej.

Reklamy w telefonie przyniosły firmie aż 84% całkowitych wpływów reklamowych. W trzecim kwartale tego roku Facebook zarobił na reklamach aż 6,82 mld dolarów. Cofając się o rok wstecz (w tym samym okresie),  wpływy z reklam na urządzeniach przenośnych stanowiły 78% całkowitego przychodu pochodzącego z reklam, a całkowita wartość przychodu z tego tytułu, wyniosła wówczas 4,3 mld dolarów. Wzrost zatem jest i to dosyć zauważalny.

facebook-wyniki-finansowe-q3-2016

Liczba użytkowników korzystających z aplikacji na swoim smartfonie wzrasta, bo jest to dużo prostszy i wygodniejszy sposób na kontakt ze światem. Liczba wszystkich aktywnych użytkowników miesięcznie, wzrosła do 1,79 mld, a to oznacza wzrost względem ubiegłego roku o 16%. Mniej więcej 1,66 mld korzysta z Facebooka właśnie za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Wpływ na taką, a nie inną sytuację firmy ma wiele różnych czynników. Rozwijanie aplikacji Facebook i wprowadzanie nowych opcji m.in. transmisję na żywo (Facebook Live), filmy i zdjęcia 360, rozwój Instagrama – Instagram Stories i pewnie wiele, wiele innych dodatkowych przyczyn.

Wzrost liczby użytkowników zatem, wcale mnie nie dziwi. A tym bardziej nie dziwi fakt, iż korzystamy z Facebooka znacznie chętniej na swoich urządzeniach mobilnych. Wspomniana już wyżej swoboda dostępu i łatwość z jaką można nawiązać kontakt ze światem, to zapewne podstawa sukcesu.

Znając Zuckerberga, to wcale nie koniec, a w głowie ma pewnie pełno nie zrealizowanych (jeszcze) pomysłów.

Źródło: Facebook via Engadget

Komentarze

 • amigo

  Pragnę poinformować autorkę że są na tym Świecie osoby które nie korzystają z Facebooka.Jedną z tych osób jestem ja.Jestem więc mniejszością ?

  • Obserwator

   W skrócie: Tak ;).

   • kuleczka1983

    Hehe, dokładnie ?

    • amigo

     Wole być wolnym i być w mniejszości .Tylko śnięte ryby płyną z prądem.Dobrze że coraz więcej osób przegląda na oczy i dostrzega ciemne strony Facebooka.

     • kuleczka1983

      Szczerze? Na przykład ja, używam bardzo sporadycznie, głównie wtedy, gdy chcę się właśnie z kimś skontaktować i tylko dlatego go nie usuwam ? To Twitter skradł moje serce i od niego – przyznaję – jestem trochę uzależniona… A Twoją decyzję szanuję. Pozdrawiam ☺

     • amigo

      Ja oczywiście nikomu nie zabraniam korzystać z Facebooka.Każdy ma wolny wybór,ważne tylko by był to wybór świadomy .Irytuje mnie natomiast nachalne promowanie przez media :nie tylko elektroniczne: tego serwisu.Z jednej strony media obawiając się kryptoreklamy usuwają loga,marki towarów poczynając od cukierków po samochody itd.. by chwile później beztrosko i darmowo promować spółkę giełdową jaką jest Facebook. Życząc przyjemnego tweetowania pozdrawiam :)

 • yy

  Facebook jest koszmarny, a korzystam z niego, bo inni korzystają. I każdy inny twierdzi tak samo. Sam portal oferuje dno.

 • Lucek71

  “Cofając się o rok wstecz do tego samego okresu czasu”… Rozumiem, że ten portal ma luźne podejście do języka polskiego, ale bez przesady… Nie idźcie tą drogą…

  • kuleczka1983

   Pisząc o finansach i tego typu zestawieniach, trzeba trochę się nagimnastykować, by przedstawić to w zrozumiały sposób. Tak czy siak, dzięki za cenną uwagę
   ?

 • Lriss

  Piewsze co zrobilem to usunąlem fb i wszystkie jego pliki z telefonu a tel mam raczej mocny SGS6 edge. Dzieki temu nie mam syfu a bateria trzyma dluzej. Fb tylko na lapopie i to sporadycznie. Aha i jeszcze google tak zkonfigurowac aby nie inwiglowalo nas zabardzo.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona