Facebook Lite ma obecnie 200 milionów aktywnych użytkowników | Tabletowo.pl

Facebook Lite ma obecnie 200 milionów aktywnych użytkowników

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli nasz telefon błaga o wolne miejsce, a nas zatrważa ilość megabajtów, jakie zajmuje aplikacja Facebooka, warto dać szansę jej lżejszej wersji. Dla niektórych to wartościowa opcja, dla innych – wręcz zbawienie. Facebook w wersji Lite cieszy się coraz większą popularnością.

Na początku Facebook Lite miał być aplikacją przeznaczoną tylko na wschodzące rynki – tam, gdzie urządzenia mają ograniczoną ilość miejsca w pamięci, a prędkości sieci pozostawiają wiele do życzenia. Okazało się jednak, że tą niewielką apką zainteresowali się również ci, którzy nie chcą korzystać ze wszystkich dobrodziejstw podstawowej wersji, a doceniliby lekkość jej zamiennika. Jest to powód, dla którego Facebook Lite jest dostępny do pobrania również w polskim sklepie Google Play.

Mark Zuckerberg pochwalił się niedawno, że Facebook Lite jest obecnie używany przez 200 milionów aktywnych użytkowników. Liczba ta podwoiła się w ciągu ostatniego roku, co jest swego rodzaju sukcesem. Wynik ten jest też dowodem na to, że sporo ludzi ceni sobie lekkość pewnych rozwiązań. Dla firmy może to być znak, że warto byłoby się zastanowić nad kierunkiem, w którym podąża główna aplikacja Facebooka – a robi się ona coraz cięższa. Dopiero co dowiedzieliśmy się, że serwis społecznościowy wprowadza nową funkcję, która pomoże wyszukiwać nowych znajomych.

Jeśli szukamy prostego sposobu, żeby uwolnić nieco pamięci smartfonu lub zaoszczędzić na planach danych, warto dać aplikacji Facebook Lite szansę. Ja niestety nie mogłem się do niej przekonać, ale może dla Was będzie w sam raz? Pobierzecie ją stąd.

źródło: GSMarena, unixmen.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona