Ważne

Facebook Lite, czyli świetna alternatywa dla zasobożernej aplikacji dostępna do pobrania

Wielu użytkowników aplikacji Facebook narzekało, że zajmuje ona za dużo pamięci w urządzeniu, poza tym zużywa dużo baterii i transferu mobilnego internetu. Od dziś nie będziemy musieli się tym martwić, gdyż pojawił się Facebook w wersji Lite.

Wygląd Facebooka Lite został dość mocno okrojony. Wszystko jest bardzo „płaskie”, ikony sporych rozmiarów, a ładowanie poszczególnych elementów trwa o wiele dłużej. Co prawda wszystkie funkcje znane ze standardowej wersji są obecne w tej aplikacji, ale płynność i wygląd nie powalają mnie na kolana. Tyle narzekania, bo ogólnie Facebook Lite to jak dla mnie świetny pomysł!

Standardowa wersja Facebooka na moim telefonie zajmuje 130 MB pamięci, a wersja Lite zaledwie 1,38  MB, więc jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają zbyt wiele pamięci wbudowanej w urządzeniu. Twórcy aplikacji obiecują, że odchudzona wersja ma zużywać o wiele mniej baterii oraz megabajtów naszego internetu.

facebook-lite

Jeśli chcecie na swoim urządzeniu przetestować Facebooka Lite odsyłam was do tego linku. Plik należy pobrać, zgrać na smartfon/tablet, włączyć w ustawieniach „nieznane źródła”, po czym zainstalować. Standardowo aplikacja będzie dostępna w sklepie Google Play, lecz w chwili obecnej nie jest jeszcze dostępna w naszym kraju.

Dajcie znać co Wy myślicie o odchudzonej wersji Facebooka.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona