Facebook zamierza zbudować specjalny tablet do rozmów wideo dla twoich dziadków | Tabletowo.pl

Facebook zamierza zbudować specjalny tablet do rozmów wideo dla twoich dziadków

Dołącz do dyskusji 0

Amazon pokazał w maju inteligentny głośnik z dotykowym ekranem i kamerą do połączeń wideo – Echo Show. Markowi Zuckerbergowi widocznie się to spodobało, i to na tyle, że sam zamierza wyprodukować urządzenie, które będzie miało takie funkcje.

Building 8, które jest wydziałem Facebooka zajmującym się projektowaniem sprzętów (na przykład tam powstaje modularny smartfon), przygotowuje coś, co może przydać się w codziennych kontaktach z bliskimi. Urządzenie z ekranem 14 cali wygląda podobno jak laptop bez klawiatury, ma stojak z wbudowanymi mikrofonami, głośnikami oraz kamerę, która potrafi śledzić ruch.

Sprzęt byłby idealnym sposobem na szybkie nawiązywanie połączeń wideo, a przy tym dałoby go się obsługiwać głosowo – to w sam raz dla osób starszych lub tych, którzy chcieliby mieć wolne ręce podczas wykonywania innych czynności.

Amazon Echo Show

Urządzenie miałoby konkurować z Amazon Show, przy czym okazuje się, że być może nie będzie tego robić w pojedynkę. Oprócz wspomnianego salonowego/kuchennego ekranu do wideorozmów, Facebook planuje również zbudować własny inteligentny głośnik na podobieństwo Amazon Echo. Miałby on być obsługiwany głosowo, przy pomocy nowego asystenta, takiego jak Siri czy Alexa.

Wygląda na to, że Facebook zamierza zrobić to, do czego jesteśmy już przyzwyczajeni: skopiować od kogoś pomysł i zaprezentować to samo, tylko w innym opakowaniu z dużym „f” na pudełku. Nie miałbym jednak nic przeciwko, gdyby firmie udało się to zrobić dobrze. Na razie jednak są to bardzo luźne projekty, a samo Building 8 jest swego rodzaju eksperymentalnym „garażem” Facebooka, w którym niektóre pomysły się przyjmują tylko po to, by po jakimś czasie odejść w zapomnienie.

źródło: BGR, Amazon
na zdjęciu głównym: Amazon Echo Show

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona