facebook covid
Źródło: Facebook

Facebook pokaże, gdzie i kiedy można zaszczepić się przeciwko COVID-19

Facebook ogłosił, że właśnie uruchomił narzędzie, które pokaże ludziom, gdzie i kiedy mogą zostać zaszczepieni przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, a także poda link, który pomoże w umówieniu wizyty. Mark Zuckerberg zakłada, że dzięki takiemu działaniu 50 milionów ludzi będzie o krok bliżej do szczepienia.

Facebook ułatwi zaszczepienie się przeciwko COVID-19

Portal społecznościowy należący do Marka Zuckerberga nawiązał współpracę ze Szpitalem Dziecięcym w Bostonie, który prowadzi stronę internetową pomagającą w znalezieniu terminu szczepienia. Od teraz taką samą możliwość daje sam Facebook. Narzędzie jest dostępne w Centrum informacji o koronawirusie SARS-CoV-2, gdzie znajdują się informacje o godzinach pracy, danych kontaktowych oraz linkach, za pośrednictwem których można zarejestrować się na szczepienie. Aktualnie opcja ta będzie dostępna w 71 językach, a serwis planuje rozszerzać ją na kolejne kraje, wraz z poszerzaniem dostępności szczepionek.

Facebook SARS-CoV-2 COVID-19
Centrum informacji o koronawirusie SARS-CoV-2 (źródło: Facebook)

Centrum informacji o koronawirusie SARS-CoV-2 trafi też na Instagram

Ujawniono również, że Centrum informacji o koronawirusie SARS-CoV-2, znane nam już z Facebooka, pojawi się też na Instagramie. Użytkownicy znajdą w nim najnowsze informacje o epidemii od władz lokalnych, ale również od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Instagram SARS-CoV-2 COVID-19
Centrum informacji o koronawirusie SARS-CoV-2 na Instagramie (źródło: Instagram)
Po pierwsze, uruchamiamy narzędzie, które pokaże Wam, kiedy i gdzie możecie zostać zaszczepieni, ale także dostarczy link do zapisu na wizytę. Opcja znajduje się w Centrum informacji o koronawirusie, które jest wyświetlane w kanale aktualności. Widzieliśmy już, jak ludzie używają Facebooka, aby zapisać się na szczepionkę, więc to narzędzie powinno pomóc kolejnym milionom osób zrobić to samo.Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka

Użytkownicy Instagrama będą mogli okazać swoje wsparcie dla programu szczepień, a także propagować sprawdzone i prawdziwe informacje jego dotyczące przy użyciu specjalnych naklejek przypinanych do zdjęć na Relacjach. Przy postach dotyczących COVID-19 znajdziemy też specjalnie odnośniki, które mają zapobiegać szerzeniu dezinformacji i fake newsów.

facebbok
Relacja Instagram (źródło: Instagram)

W swoim wpisie na Facebooku Mark Zuckerberg chwali się, że za pomocą chatbotów WhatsAppa przesłano już ponad 3 biliony wiadomości od rządów i organizacji do obywateli, które dotyczyły informacji o COVID-19 i szczepieniach. Kolejne kraje, w tym Argentyna, Brazylia i Indonezja, ogłosiły, że WhatsApp będzie ich oficjalnym komunikatorem w sprawie szczepienia przeciwko COVID-19.