LOL – Facebook anuluje projekt aplikacji dla nastolatków, bo memy nie są już śmieszne

Początki Facebooka sugerują, że jest to wymarzona platforma dla ludzi młodych – wszak powstała dla studentów. Obecnie jednak konta mają tam prawie wszyscy, zatem często w serwisie tym możemy znaleźć profile wszystkich swoich członków rodziny – bywa też, że i tych najstarszych. Nastolatki zaczęły jednak uciekać z Facebooka, więc Zuckerberg chciał stworzyć dla nich jakąś alternatywę, Chyba nie do końca się to udało, bo prace nad aplikacją „LOL” zostały anulowane.

W ubiegłym miesiącu Facebook podjął próbę wkupienia się w łaski młodzieży, która teraz znacznie chętniej korzysta z Instagrama i Snapchata niż „weteranów social media”, takich jak Facebook czy Twitter. Firma Marka Zuckerberga ogłosiła, że pracuje nad aplikacją do memów o nazwie LOL

Reklama

Była to w gruncie rzeczy apka agregująca memy i zabawne posty umieszczone przez nastolatków na Facebooku, przedstawiająca je w formie odrębnego kanału wiadomości. Jej problemem było chyba tylko to, że treści pochodziły właśnie z Facebooka, więc młodzież, która z zasady nie czerpie przyjemności z buszowania po tym serwisie, nie była zbyt zadowolona z tego typu programu.

Tak to wyglądało, LOL

Aplikację w wersji beta zainstalowało próbnie 100 nastolatków, ale ich opinie były na tyle niepochlebne, że Facebook zdecydował nie ryzykować porażki LOL i anulował plany wydawnicze. Firma nie była też głucha na pierwszy odzew szerszego grona osób, jaki wywołała wieść o opracowywanej apce, a najogólniej mówiąc, nie był on zbyt pozytywny.

Wychodzi na to, że Mark Zuckerberg i jego ekipa odpowiedzialna za rozwój platformy w kierunku młodzieży (tak, ma taką), uniknęli kompromitacji związanej z niedoszłą premierą LOL. Cóż, najwyraźniej dzieciaki wolą tracić czas w innych aplikacjachna przykład w TikToku.

Kim są polscy użytkownicy TikTok – platformy społecznościowej goniącej w statystykach Facebooka i Instagrama?

źródło: Recode przez Phone Arena