Exclusive: Acer Iconia Tab A100 wycofany z produkcji (update: rynkowa premiera przesunięta na drugą połowę roku)

Takiego obrotu sprawy nie spodziewał się chyba nikt. Jeden z najciekawiej zapowiadających się tabletów internetowych z 7-calowym ekranem, Acer Iconia Tab A100, został wycofany z produkcji.

Jeden z naszych Czytelników, agn, zwrócił ostatnio uwagę na to, że ze strony Acera zniknęły wszystkie informacje odnośnie modelu Iconia Tab A100. I faktycznie, jak możecie zobaczyć na poniższym screenie, na Acer.com (na Acer.pl tak samo) jest mowa o czterech przedstawicielach rodziny (od lewej): A500, W500, Iconia i Iconia Smart.

Wszyscy chyba zbagatelizowali informację o tym, że A100 nie ma już na stronie Acera. Agn jednak drążył temat – jak się okazało – bardzo słusznie. To właśnie dzięki niemu dowiedzieliśmy się, jako pierwsi na świecie, że Acer Iconia Tab A100 najprawdopodobniej nigdy nie trafi do sprzedaży.

Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że tablet A100 został wycofany z produkcji. Nie wiemy czy produkcja będzie wznowiona czy może będzie on zastąpiony innym modelem.

O komentarz w tej sprawie poprosiłam przedstawicieli Acer Polska. Niestety, nie chcą komentować powstałej sytuacji. Potwierdzają jedynie, że faktycznie Acer A100 został wycofany z produkcji.

Warto przypomnieć, że Acer Iconia Tab A100 miał być jednym z pierwszych tabletów z ekranem o przekątnej 7″ (1024 x 600 pikseli), pracujących w oparciu o Androida 3.0 Honeycomb. Już od dłuższego czasu domyślaliśmy się, że coś jest nie tak z tym modelem, bo data jego wejścia do sprzedaży była cały czas przesuwana. Początkowo mówiono o drugiej połowie kwietnia, później o połowie maja, aż w końcu na Amazon pojawiła się informacja o początku czerwca, by zaraz później zniknąć z oferty sklepu. Szkoda. Zapowiadał się naprawdę ciekawie (oprócz baterii, która miała pracować do ok. 5 godzin).

AKTUALIZACJA:

Jak dowiedział się portal Slashgear od brytyjskiego oddziału Acera, rynkowa premiera modelu Iconia Tab A100 została przesunięta na drugą połowę 2011 roku.

English version:

Since few days now rumours has been going around, what happened to the highly anticipated Acer Iconia A100. Our readers have pointed out that tablet has suddenly disappear from all manufacturers webs sites without any additional information.

Right now, as sad as we are we can confirm, that this project has been discontinued by ACER.

At this point it also impossible to say if the production will be resumed at some point in future or if A100 will be replaced by a different, better model.

Since this size of tablet may be popular with some of the customers all we can hope for is that Acer (as once Samsung did) went to drawing boards to improve their product.

Be aware though, that there is nothing that could indicate this, especially that we haven’t noticed anything being wrong with A100 in the first place.

We have spoke to Polish branch of ACER. We have been told that product has been officially scrapped but no reasons or any comment for this decision were given. We can only guess that due to problems with parts supply and due to that price that would not be very competitive ACER has decided that it makes no sense to continue this way.

Shame, as we were really looking forward to see how Iconia A100 will perform in real life.

UPDATE (via Slashgar):

Acer UK informs us, the Honeycomb 7-incher has been delayed; while it was previously expected to ship on May 14, i.e. last weekend, it’s now going to arrive in the second half of 2011.

źródło: własne