Evolve III Maestro. Kiedy dwa systemy to za mało… (wideo)

Producenci tabletów przyzwyczaili nas do tego, że ich urządzania oferują jeden system operacyjny. Czasem zdarzają się sytuacje, że niektórzy z nich proponują nam modele działające pod kontrolą dwóch platform (jak chociażby zaprezentowany niedawno Augen GenTouch Dolce). A co powiecie na możliwość wyboru systemu spośród trzech dostępnych? Taką możliwość oferuje nam Evolve III Maestro. Możemy używać tabletu zarówno na Androidzie, Windows 7, jak i MeeGo.

Tablet został wyposażony w dotykowy ekran pojemnościowy o przekątnej 10,1-cali i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, a jego sercem jest dwurdzeniowy procesor Intel Atom N475 o zegarze 1,83GHz, mający do dyspozycji 2GB DDR3 RAM.

Dane możemy gromadzić na dysku SSD o pojemności 32GB lub 64GB, a jeśli nam nie wystarczy, pamięć możemy rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. Na pokładzie urządzenia znajdziemy kamerkę o rozdzielczości 1,3 Mpix, 3G, WiFi, dwa porty USB 2.0 oraz mini VGA.

Warto wspomnieć także o baterii, która dla większości z nas odgrywa bardzo ważną rolę w momencie wybierania najbardziej odpowiedniego do własnych potrzeb tabletu. Według zapewnień producenta, model ten ma pracować do 8 godzin pod kontrolą Windows 7, a aż dwa razy więcej – do 16 godzin – w oparciu o Androida.

Cena Evolve III Maestro ma wynosić 600 dolarów. Na rynku urządzenie pojawi się w drugim kwartale roku.

źródło, źródło, źródło