Seria "kawowych" tabletów od Augen: Latte, Latte Grande, Espresso i Dolce - Tabletowo.pl

Seria „kawowych” tabletów od Augen: Latte, Latte Grande, Espresso i Dolce

Tabletowo.pl Seria "kawowych" tabletów od Augen: Latte, Latte Grande, Espresso i Dolce Nowości

Pamiętacie tablet Augen GenTouch78, który został wyceniony przez producenta na 150 dolarów? W jego portfolio pojawiły się kolejne cztery urządzenia tego typu, z których jedno przypomina właśnie wspomniany tablet i tyleż samo kosztuje. Rodzina Augen powiększyła się o następujące propozycje: Latte, Latte Grande, Espresso oraz Dolce. Wymyślając te nazwy pracownicy firmy musieli pić kawę, innego wyjścia nie ma ;)

Latte został wyposażony w 7-calowy, oporowy ekran dotykowy o nieznanej rozdzielczości (ale raczej nie jest wyższa niż 800 x 480 pikseli), procesor TCC 8902 o taktowaniu 800 MHz, 2GB pamięci wewnętrznej oraz akcelerometr. Sprzęt, mimo pracy pod kontrolą Androida 2.2, nie oferuje dostępu do Android Market. Wyceniony został na 150 dolarów.

Z kolei Latte Grande to nieco ulepszona wersja omawianego przed chwilą modelu. Posiada dokładnie taką samą specyfikację techniczną oprócz ekranu, który w jego przypadku jest pojemnościowy. No i ta cena… Producent życzy sobie za niego już nie 150 dolarów, a 269 dolarów.

Tabletowo.pl Seria "kawowych" tabletów od Augen: Latte, Latte Grande, Espresso i Dolce Nowości

Espresso (fot. powyżej) jest już nieco ciekawszą propozycją. Oferuje 7-calowy wyświetlacz pojemnościowy (o nieznanej rozdzielczości), procesor ARM Cortex A9 o zegarze 1GHz, 8GB pamięci, kamerkę do połączeń wideo oraz akcelerometr. Cena? Ok. 270 dolarów.

A na koniec największy tablet GenTouch – Dolce (fot. na początku wpisu). Urządzenie zostało wyposażone w pojemnościowy ekran o przekątnej 10,1-cali i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, procesor ARM Cortex A9 o zegarze 1GHz oraz baterię mającą pracować przez 10 godzin.

Co ciekawe, model ten jest dwusystemowy – działa zarówno pod kontrolą Androida 2.2, jak i Ubuntu. Tablet będzie sprzedawany z klawiaturą jako stacją dokującą, zwaną Doppio. Klawiatura zaoferuje użytkownikowi 160GB pamięci oraz akumulator o pojemności 6000 mAh, mający pracować maksymalnie przez 15 godzin. Cały zestaw ma kosztować 569 dolarów, z kolei sam tablet – 369 dolarów.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona