Następna gra do pobrania za darmo z Epic Games Store – „What Remains of Edith Finch”

Nowo powstające sklepy z grami mają sprawdzony sposób na zyskanie nowych użytkowników: rozdawanie gier za darmo. Tak było w wypadku Origina, swoje gratisy miało uPlay, a teraz czas na Epic Games Store. I nie mam absolutnie nic przeciwko temu, by moja kupka wstydu powiększyła się o kolejny darmowy tytuł.

Epic Games robi co może, by przyciągnąć do swojego sklepu deweloperów. Oferuje im znacznie więcej pieniędzy ze sprzedaży gier umieszczonych w jego zasobach, oddając 88% przychodów i zatrzymując jedyne 12% dla siebie. W porównaniu ze Steamem, czyli sklepem-molochem, to niezły układ. Gabe Newell zabiera bowiem deweloperom aż 30% przychodów ze sprzedaży gier na platformie Valve.

Reklama

W tym biznesie nie chodzi tylko o osoby, które będą gry w sklepie umieszczać, ale przede wszystkim o te, które będą je kupować. A jak zachęcić klienta do odwiedzenia swojego sklepu? Dać mu coś za darmo.

Po tym jak w ubiegłym miesiącu z Epic Games Store można było pobrać grę Subnautica, a obecnie Super Meat Boysklep ujawnia kolejny tytuł, który będzie dostępny na tej platformie bez opłat.

What Remains of Edith Finch

What Remains of Edith Finch to gra przygodowa od studia, które przyniosło nam kiedyś Unfinished Swan. Jej recenzje są przytłaczająco pozytywne: narracja w tej przygodówce podobno robią robotę. W wielu wypadkach porównywana do Zaginięcia Ethana Cartera, jest jednak nieco odmienną produkcją. Przede wszystkim nie ma tak ciężkiego klimatu, choć też obraca się wokół spraw poważnych, takich jak śmierć członków rodziny. Za całokształt gra zdobyła wiele nagród.

Jedyną rzeczą, która jest potrzebna do pobrania gry jest posiadanie konta w Epic Games Store. Właściciel sklepu oczywiście ma nadzieję, że przy okazji pokręcimy się po nim i wydamy pieniądze gdzieś indziej. W ten sposób będzie chciał zbudować bazę użytkowników, którzy będą chętnie wracać do EGS po nowe tytuły.

What Remains of Edith Finch będzie można pobrać ze sklepu Epic Games od 10 do 24 stycznia. Czekam, bo chętnie dodam tę grę do swojej biblioteki.

P.S. Na Steamie za tę grę trzeba zapłacić 71,99 zł, także ten… ;)

 

źródło: Slashgear