Super Meat Boy za darmo w sklepie Epic Games. To zręcznościówka niemożliwa

W bardzo łatwy sposób można stać się posiadaczem całkiem pokaźnego zbioru gier, nie wydając na to ani grosza. Śledząc pilnie promocje na Steamie, Originie czy platformie Ubistoftu, czyli uPlay, nasza biblioteka tytułów może wciąż bezpłatnie poszerzać się o nowe pozycje. Ostatnio do tej stawki dołączył Epic Games Store, który również będzie oferował tymczasowy, darmowy dostęp do gier, na które normalnie trzeba wydać kilkadziesiąt złotych. Tym razem padło na Super Meat Boy.

Super Meat Boy jest typowym przedstawicielem gatunku platformowych gier zręcznościowych. To, co ten tytuł mocno wyróżnia, to dość specyficzna, pikselowa oprawa graficzna, oryginalne, choć mocno pokręcone założenia fabularne i poziom trudności.

Reklama

Co do nakreślonej przez opis gry fabuły, motyw przewodni streszcza się następująco:

„Super Meat Boy to nieprawdopodobnie trudna platformówka, w której grasz jako pozbawiony skóry chłopiec. Musi on wyrwać swoją stworzoną z bandaży dziewczynę z łap noszącego cylinder i monokl złego płodu w słoju.”

Dziwne to mało powiedziane. Największą domniemaną zaletą tej gry jest jednak poziom trudności, który jest tak wykręcony, że nawet ludzie, którzy na zręcznościówkach zjedli zęby, mogą mieć poważne trudności z pokonaniem pewnych etapów. Gra wymaga bowiem niemal małpiej zwinności podczas wykonywania różnych ewolucji kwadratowym kawałkiem mięsa, który twórcy gry skojarzyli z chłopcem.

Nie mam specjalnie ochoty męczyć się z własnej woli przy tym tytule, jeśli jednak lubicie tego typu wyzwania, to Super Meat Boy będzie dla Was jak znalazł.

Tylko dziś i jutro pobierzecie ją za darmo na pecety (promocja trwa już czwarty dzień). Do tej pory kosztowała 39 zł, więc to chyba dobry układ.

 

źródło: Epic Games