Prawdziwa bomba od Epic Games – Moonlighter i This War of Mine za darmo!

Jeśli w te wakacje wieje u Was nudą, to mam dobrą wiadomość – Epic Games zaserwowało użytkownikom swojej platformy świetny prezent na koniec lipca. W tym tygodniu firma udostępniła nie tylko jedną, a aż dwie gry i obie są z pewnością warte ogrania.

Moonlighter

Pierwszą darmową grą od sklepu Epic jest ciekawy rogue-lite, mieszający mnóstwo elementów znanych z przeróżnych gier. Ten pixelartowy tytuł jest debiutanckim dziełem Digital Sun Games i z miejsca skradł serca recenzentów oraz graczy na całym świecie. Moonlighter opowiada historię kupca Willa, który stara się zostać bohaterem, utrzymać swój sklep i odkryć tajemnicę lochów nieopodal swojego miasteczka.

Więcej o tej niezwykle ciekawej grze dowiecie się z naszej recenzji, która ukażę się na Tabletowo na dniach, ale już teraz mogę Wam zdradzić, że aktualnie jest to mój pretendent do tytułu jednej z najlepszych gier niezależnych ostatnich lat.

Minimalne wymagania Moonlighter prezentują się następująco:

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: Intel Core 2 Quad 2,7 GHz, AMD Phenom II X4 3 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: GeForce GTX 260, Radeon HD 5770, 1024 MB, Shader Model 3.0
  • Wolne miejsce na dysku: 4 GB


This War of Mine

Rodzima gra, którą bez wahania zaliczyłbym do TOP 10 polskich gier ostatnich lat. Produkt 11 Bit Studios (na marginesie są to również wydawcy Moonlightera) to produkcja unikatowa, która opowiada o piekle wojny z perspektywy cywilów, a nie żołnierzy. This War of Mine odniosło ogromny sukces na rynku i po latach zadebiutowało na wszystkich kluczowych platformach od PC z Windowsem, Mac OS i Linuxem, przez konsole stacjonarne ósmej generacji, a na Nintendo Switch, iOS i Androidzie kończąc. Jeśli nie mieliście okazji do tej pory zagrać w tę świetną grę, to gorąco polecam to nadrobić.

Jedyny „haczyk”, jaki widzę, to brak podania, czy mówimy tu o This War of Mine wraz z dodatkami, czy samej „podstawce”, bowiem do gry wydano kilka bardzo dobrych DLC, z którymi warto się zapoznać. Z racji niepodania przez Epic tej informacji, bardziej bym się skłaniał ku opcji samej podstawowej wersji gry bez The Little Ones i dodatku Stories.

Minimalne wymagania This War of Mine wyglądają następująco:

  • System operacyjny: Windows 7/8/10
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2,4 GHz, AMD Athlon X2 2,8 GHz
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Karta graficzna: GeForce 9600 GS, Radeon HD4000, Shader Model 3.0, 512 MB

Polecam obejrzeć zwiastun This War of Mine ze świetnym utworem Tadeusza Woźniaka „Zegarmistrz Światła”:


Obie gry są dostępne zarówno na komputery z Windowsem, jak i Mac, i w obu przypadkach mają polską wersję językową.

Moonlighter i This War of Mine możecie pobrać ze strony Epic Game Store lub w bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gdy Moonlighter i This War of Mine znikną 2 sierpnia z darmowej oferty Epic Games Store, to udostępniona zostanie kolejne dwie gry – tym razem For Honor i Alan Wake.

Nie macie planów na sierpień? Właśnie ruszyła letnia wyprzedaż w PS Store

Źródło: Epic Games Store