Epic Games zarobiło ponad 3 miliardy dolarów w 2018 roku – głównie dzięki Fortnite

Fortnite jest prawdopodobnie najbardziej popularną grą wideo w 2018 roku, więc trudno być zaskoczonym, że Epic Games na niej zarabia. Kwoty, jakie wpływają na konta tego dewelopera przyprawiają jednak o zawrót głowy.

Reklama

Jak na twór, który miał swoją premierę niewiele ponad rok temu (we wrześniu 2017 roku), Fortnite zyskał niesamowitą popularność. Od tego czasu gra trafiła na pecety, smarftony z systemem iOS oraz Android, a nawet na konsole Sony PlayStation, Xbox One i Nintendo Switch.

Reklama

Ile Epic Games zarobiło na tym tytule w bieżącym roku? Trudno o dokładne dane. Firma analityczna Sensor Tower szacuje, że sami właściciele sprzętów działających na iOS, wydali w aplikacji ponad 385 milionów dolarów. Zarobki uzyskane od właścicieli smartfonów z Androidem są trudniejsze do określenia, bo nie nadzoruje ich sklep Google Play – gra po prostu się w nim nie znajduje, a można pobrać ją bezpośrednio ze strony Epic Games.

Ciekawe, że przynajmniej na razie Fortnite nie przynosi zysków z Chin, bo tamtejszy wydawca, Tencent, mocno spóźnił się z premierą gry na tym lukratywnym rynku.

Epic Games stara się zarabiać także gdzie indziej. Na razie próbuje zyskać sympatię deweloperów, przez pozostawienie im 88% dochodów z zysków z gier umieszczonych w nowym sklepie Epic Games StoreTo ewidentne, nieśmiałe podkopywanie pozycji Steama oraz – być może po jakimś czasie – także sklepu Google Play.

EGS jeszcze długo nie będzie przynosił zysków, a przynajmniej nie takie, które w jakikolwiek sposób byłyby porównywalne z pieniędzmi z Fortnite’a. Epic Games jeszcze przez długi czas będzie „doić” tryb Battle Royal i nic nie zapowiada, by pod tym względem w przyszłym roku miało się wiele zmienić.

Epic Games rzuci wyzwanie Steamowi i Google. Twórcy Fortnite’a otwierają własny sklep z grami na PC i Androida

źródło: Tech Crunch przez Android Authority

  1. Ehhh… kiedyś to były czasy. Nie liczył się w grze online prawdziwy pieniądz, a umiejętności i doświadczenie. Ostatnim tytułem, który na długo przykuł mnie do monitora w trybie online był COD: modern warfare.

      1. Oooo kiedyś to się grało nie było kupowania bonusów teraz to tylko jakieś skiny ooo nie zesraj się roczniku 99′

    1. Dlatego nie gram w nic online co zawiera płatności. Nie jestem w stanie konkurować portfelem a same umiejętności [jakiekolwiek] w obecnym sposobie grania nie wystarczą nikomu.

        1. Dokładnie. Fortnite ściągasz za darmo i od 1 sekundy meczu grasz na takich samych zasadach ze wszystkimi. Jedyny poziom jaki możesz kupić to poziom karnetu, który daje Ci tylko i wyłącznie skórki i emotki. Fortnite to właśnie gra, w której liczą się tylko umiejętności i doświadczenie. Nie rozumiem hejtu na tą grę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama