fot. @FortniteGame

Fortnite Beta na Androida od teraz dostępna dla wszystkich… obsługiwanych smartfonów i tabletów

Fortnite bezapelacyjnie jest jednym z najgorętszych tytułów tego roku. Początkowo dostępny był tylko na iPhone’y (od marca 2018 roku), ale niedawno do Fortnite Beta dostali dostęp wybrani użytkownicy smartfonów z Androidem – ci, którym udało się zdobyć zaproszenie. Teraz zagrać w tę grę mogą wszyscy chętni. Pod warunkiem jednak, że mają obsługiwane urządzenie.

Jeśli po przeczytaniu wstępu, a może i nawet samego tytułu od razu chwyciliście w dłonie swoje smartfony i próbowaliście wyszukać w Sklepie Play Fortnite, to musieliście zobaczyć komunikat o treści:

Reklama

Aplikacja Fortnite Battle Royale programisty Epic Games, Inc nie jest dostępna w Google Play

Tak się bowiem składa, że wydawca gry postanowił nie płacić Google prowizji od sprzedaży, którą koncern z Mountain View pobiera za pośrednictwo w transakcjach. Z tego powodu instalator nie jest dostępny w Sklepie Play – trzeba go pobrać z >oficjalnej strony<.

Zanim jednak to zrobicie, upewnijcie się, że Wasz smartfon lub tablet znajduje się na liście obsługiwanych urządzeń. Znajdziecie ją na >tej stronie<. Jeśli natomiast nie chce Wam się przez nią przekopywać, chociaż nie jest szczególnie długa, to zobaczcie, czy Wasz sprzęt spełnia minimalne wymagania:

  • system operacyjny: zalecany jest 64-bitowy Android 8.0 Oreo lub nowszy
  • pamięć RAM: co najmniej 3 GB
  • karta graficzna: Adreno 530 lub lepsza, Mali-G71 MP20, Mali-G72 MP12 lub lepsza

O ile dwa pierwsze spełnia spora część dostępnych na rynku smartfonów i tabletów (Android 8.0 Oreo lub nowszy to zalecany system, ale obsługiwane są również i starsze), to ostatnie znacząco już ogranicza spektrum modeli, kompatybilnych z Fortnite Beta na Androida.

Z czystej ciekawości przeszedłem proces pobierania i instalowania aplikacji. Wszystko poszło gładko, aczkolwiek w międzyczasie musiałem wyrazić zgodę na pobranie i zainstalowanie programu z nieznanego źródła. Po odpaleniu Fortnite Beta moim oczom ukazał się jednak taki oto komunikat:

fot. Tabletowo.pl

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, to dlatego, że jestem właścicielem Huawei Mate 9 z Androidem 8.0 Oreo, 4 GB RAM i grafiką ARM Mali-G71… MP8. Nie powiem, żebym żałował, ponieważ nie grywam w gry tego typu, ale podejrzewam, że sporo osób będzie zawiedzionych bardzo ograniczoną dostępnością Fortnite Beta na Androida.

Źródło: @FortniteGame, Fortnite