Epic Games - darmowe gry przez święta

Epic Games rozda aż 15 gier w okresie świątecznym

Nie jedna, nie dwie, a 15! Tyle darmowych gier Epic Games podaruje graczom do 30 grudnia 2021 roku. Od momentu powstania tego cyfrowego sklepu, to będzie już trzecia tak potężna promocja świąteczna.

Epic nie bierze jeńców

Walka o miano dominującego sklepu cyfrowego na rynku PC trwa w najlepsze. Jak wiemy doskonale, Epic Games Store pozyskuje fundusze głównie z transakcji dokonywanych w grze Fortnite. Sam się do tego często przyczyniam – tak świetną i uzależniającą strzelanką jest największy hit Tima Sweeneya.

Czy warto mieć zatem spore oczekiwania wobec świątecznych gier od Epic? Moim zdaniem tak, patrząc chociażby na tytuły rozdawane w poprzednich latach. Tylko w zeszłym roku dostaliśmy takie hity jak Alien: Isolation, Metro 2033: Redux czy też Darkest Dungeon. Jeżeli skrupulatnie zbieracie darmowe gry od Tima Sweeneya, można jednak spodziewać się pewnych powtórek, co wielokrotnie pokazała już historia pozycji zamieszczonych w promocji.

Darmowe gry na Epic Games Store zawdzięczamy zatrważajacej, wieloletniej popularności Fortnite
Darmowe gry na Epic Games Store zawdzięczamy zatrważającej, wieloletniej popularności Fortnite

Znamy tytuł pierwszej gry!

Shenmue III to pierwszy tytuł, jaki gracze otrzymują w ramach bezpłatnych, świątecznych gier od Epic Games Store. Wydana w listopadzie 2019 roku, kontynuacja wybitnej sagi Yu Suzukiego, autora powiązanego ściśle z historią firmy SEGA. Ostatnia część miała swoją premierę w 2001 roku, jeszcze na konsoli SEGA Dreamcast.

Choć Shenmue III odziedziczyło niestety mnóstwo archaizmów 20-letnich gier z Dremcasta, tak wielu fanów ciągle czekało na tę kontynuację. W końcu oryginalne Shenmue było pozycją dość rewolucyjną. Otwarty świat pełen interakcji na dwa lata przed premierą Grand Theft Auto III, robił wrażenie na każdym, kto wówczas posiadał ostatnią konsolę SEGI.

Shenmue III możecie odebrać tylko do 17 grudnia, godziny 16:59. Następnie pojawi się kolejna gra, o której poinformujemy Was w aktualizacji tego wpisu. Pamiętajcie, że będąc nawet z dala od komputera, możecie zalogować się w Epic Games Store na swoim smartfonie, by móc szybko odebrać kolejne prezenty. My również liczymy na wielkie hity, dlatego wrócimy do Was już jutro, z następną grą.

AKTUALIZACJA – 17.12.2021

Neon Abyssoto kolejna produkcja, którą już możecie pobierać w ramach świątecznej promocji Epic Games Store. Jest to sympatyczny rougelike 2D, w którym – co ciekawe – także jesteśmy podwładnym Hadesa. To jednak wszystko, co produkcja oferuje w ramach mitologii greckiej, ponieważ jej neonowa, pixelowa stylistyka wybija się niesamowicie z tłumu.

Co ważne, tytuł jest również dostępny w ramach subskrypcji Xbox Game Pass. Być może to jest moment, aby posiadacze konsol Microsoftu również nim się zainteresowali. Pamiętajcie, że produkcję możecie przypisać do konta jedynie do 17 grudnia, godziny 16:59. Jakby nie patrzeć – dzisiaj oszczędzacie ponad 70 złotych!

AKTUALIZACJA – 18.12.2021

Remnant: From the Ashes – to dość intrygujące połączenie strzelanki, akcji oraz RPG z 2019 roku, może już się stać Waszą własnością na Epic Games Store – tylko dzisiaj. Podobnie jak w przypadku Neon Abyss, produkcja także znajduje się w Xbox Game Pass – zarówno na konsoli, jak i komputerach PC.

Co ważne, Remnant: From the Ashes odbierzecie tylko do 19 grudnia 2021 roku. Równo o godzinie 17:00, Tim Sweeney podzieli się z nami kolejną darmową grą. Kiedy wy znajdziecie czas, żeby to wszystko ograć?!

AKTUALIZACJA – 19.12.2021

Kolejną produkcją, jaką odbierzecie w ramach świątecznych gier od Epic Games Store, będzie The Vanishing of Ethan Carter. Odpowiada za nią polskie studio The Astronauts, prowadzone przez Adriana Chmielarza – jednego z najbardziej znanych deweloperów w polskiej branży gier.

Tytuł został wydany w 2014 roku i doczekał się m.in. wyróżnienia od BAFTA za innowację w świecie gier. Produkcję odbierzecie bezpłatnie do 20 grudnia 2021 roku, godziny 16:59.

AKTUALIZACJA – 20.12.2021

Następną pozycją, jaką Tim Sweeney proponuje graczom bezpłatnie, jest fenomenalne Loop Hero! To tegoroczna produkcja, która porwała mnie beznamiętnie w marcu 2021. Koncept jest banalnie prosty – jako rycerz, poruszamy się po zamkniętej pętli, pokonując kolejnych wrogów w świecie fantasy. Ruch i walka są automatyczne, więc naszym zadaniem jest dodawanie kolejnych kart terenu do pętli, dodając do niej coraz to większe liczby wrogów, ulepszeń.

Tytuł łączy dość sprawnie mechaniki craftingowe, RPG, a także clickerów. Uruchamiacie na własną odpowiedzialność – ta produkcja była nominowana do niezależnej gry roku, a wciąga jak bagno. Loop Hero pobierzecie z Epic Games Store do 21 grudnia 2021 roku, godziny 16:59. Jak na ten moment, najlepsza gra w całej promocji.

AKTUALIZACJA – 21.12.2021

Brakowało Wam może dinozaurów? Jeżeli tak, to Epic Games Store ma coś specjalnie dla Was. Second Extinction to kolejna pozycja, w jaką zagracie całkowicie bezpłatnie. Choć wydana we wczesnym dostępie, jest to bardzo sympatyczna, kooperacyjna strzelanka FPP z wielkimi dinozaurami oraz niebezpieczeństwem w tle.

Second Extinction będzie dostępne za darmo do 22 grudnia, godziny 16:59. Muszę przyznać, że tegoroczne produkcję są o wiele ciekawsze, niż to co Tim Sweeney zaoferował w zeszłym roku.

AKTUALIZACJA – 22.12.2021

Niestety, druga powtórka, zaraz po Remnant: From the Ashes. Mutant Year Zero: Road to Eden to kolejna produkcja, jaką odbierzecie bezpłatnie w świątecznej promocji Epic Games Store. Warto jednak zaznaczyć, że oryginalnie tytuł ten gościł w ofercie jeszcze w 2019 roku, więc z pewnością sporo z Was nie ma go jeszcze w swojej bibliotece gier.

Tą dość ciekawą wariację na temat gier turowych pokroju XCOM, pobierzecie wyłącznie do 23 grudnia, godziny 16:59. Jak już pewnie wiecie, wtedy pojawi się zupełnie nowa produkcja. Swoją drogą, jak to jest, że drużyna Tima Sweeneya nie potrafi utrzymać większości gier w tajemnicy, dopuszczając do wycieków pełnych list darmowych gier? To pytanie zostawiam Wam, widzimy się jutro!

AKTUALIZACJA – 23.12.2021

Vampyr! I nie, to nie jest proklamacja o spostrzeżeniu krwiopijcy, a tytuł kolejnej gry, jaką możecie odebrać bezpłatnie w ramach świątecznej promocji na Epic Games Store. Najpierw myślałem, że to kolejna powtórka, lecz pomyliły mi się oferty. Vampyr wcześniej był do wyrwania w ramach PlayStation Plus, i to nieco ponad rok temu, bo w listopadzie 2020!

Jeżeli więc nie macie PlayStation, bądź po prostu przegapiliście ten tytuł, czym prędzej biegnijcie do kramiku Tima Sweeneya. Jest to nieco starszy już tytuł, bo z 2018 roku. Jutro wigilia, więc po cichu liczę na jakiś większy tytuł. Średnia 72/100 na Metacritic również napawa optymizmem na odrobinę krwi. Choć jutro to może lepiej trochę barszczyku zjedzcie. Pamiętajcie, że Vampyr odbierzecie do 24 grudnia, godziny 16:59. Do następnego razu, przyjaciele.

AKTUALIZACJA – 24.12.2021

Dzisiaj krótko i na temat, bo kolacja wigilijna już za rogiem. Pathfinder: Kingmaker to produkcja, jaką dzisiaj odbierzecie w ramach darmowych, świątecznych gier od Epic Games Store. Nie jest to wielki tytuł, o jaki nic nie robiłem na Wigilię, ale hej – jutro też jest dzień!

Jak zawsze, dzisiejszą okazję odbierzecie do 25 grudnia, godziny 16:59. Jest to z pewnością gratka dla fanów RPG, choć tytuł ma już trzy lata na karku. Dziękujemy Panie Sweeney, Wesołych Świąt kochani!

AKTUALIZACJA – 25.12.2021

Boże Narodzenie jest z pewnością udane dla największych fanów gier spod znaku Bethesdy. Prey (2017) to najnowsza produkcja, jaką odbierzecie w ramach darmowych hitów z Epic Games Store.

Choć jest to zdecydowanie najstarsza z oferowanych darmówek w sklepie Tima Sweeneya, trudno odebrać jej zasłużonego prestiżu. Jakby nie patrzeć, na tym zakupie, oszczędzacie aż 169 złotych. Dla fanów horrorów, pozycja obowiązkowa. Prey odbierzecie do 26 grudnia, godziny 16:59.

AKTUALIZACJA – 26.12.2021

Control, czyli jedna z najgorętszych premier 2019 roku, trafiła ponownie do Epic Games Store jako darmowa gra. Ponownie, ponieważ tytuł był już oferowany bezpłatnie pół roku temu. Zresztą, Control mogliśmy odebrać nie tylko u Tima Sweeneya – pozycja gościła również już w PlayStation Plus oraz Amazon Prime Gaming. Idąc tym tropem, hitu Remedy można niedługo się spodziewać w płatkach śniadaniowych.

Darowanemu koniowi w zęby jednak się nie zagląda. Zwłaszcza, że Control do dziś czaruje efektami śledzenia promieni oraz dość unikatową rozgrywką z perspektywy trzeciej osoby. Jak zwykle, tytuł odbierzecie w Epic Games Store bezpłątnie do 27 grudnia, godziny 16:59.

AKTUALIZACJA – 27.12.2021

Święta, święta – i po świętach. A Tim Sweeney ciągle musi nam gry rozdawać. Tak to jest, jak się obiecuje zbyt wiele. Mages of Mystralia – oto kolejny tytuł, jaki możemy odebrać bezpłatnie w Epic Games Store. O jego istnieniu dowiedziałem się jakieś 5 minut temu, więc mamy do czynienia z produkcją niezależną.

Choć produkcja ma już cztery lata na karku, niesie za sobą dość przyjemną rozgrywkę. Po zwiastunach widać mocne nastawienie na zagadki środowiskowe, prostą lecz przyjemną dla oka grafikę, no i rzut izometryczny, pozwalający na dość zaawansowane mechaniki walki. Jakby nie patrzeć – znowu oszczędzamy 69 złotych, a i nie jest to kolejna powtórka z wcześniejszych rozdań.

AKTUALIZACJA – 28.12.2021

Moving Out – oto kolejna pozycja, jaką odbierzecie bezpłatnie w ramach świątecznej promocji na Epic Games Store. Ten indyk to jedno z najlepszych odkryć roku 2020, a mimo podobnej stylistyki, tytuł nie ma wiele wspólnego z serią Overcooked. Ta niezależna przygoda skupia się nie na gotowaniu, a przeprowadzkach. W serii dość intensywnych etapów, musimy w kooperacji skupić się na jak najbardziej sprawnych przeprowadzkach. A wiemy doskonale – z tych Amerykanie słyną najlepiej.

Na skromne 8 recenzji, Moving Out może pochwalić się średnią punktacją 79/100, w przypadku serwisu Metacritic. Mimo wszystko warto się zaopatrzyć w tę darmową produkcję, zwłaszcza że oszczędzamy na tym zakupie prawie 70 złotych. Klasycznie, na odebranie gry macie czas do 29 grudnia 2021 roku, godziny 16:59. Następnie, Tim Sweeney zaatakuje z kolejnym darmowym dziełem.

AKTUALIZACJA – 29.12.2021

Salt & Sanctuary – oto kolejna pozycja, jaką odbierzecie bezpłatnie w ramach świątecznej promocji na Epic Games Store. Co ciekawe, dałbym sobie głowę odciąć, że tytuł ten już kiedyś był oferowany za darmo przez Tima Sweeneya, a tu proszę – jednak nie. Ta mroczna platformówka 2D zebrała dość potężne oceny na Metacritic – 84/100 punktów. Ponad 13 tysięcy bardzo pozytywnych recenzji na Steam także nie może się mylić, więc nic tylko grać. Spójrzcie tylko na zwiastun.

Tradycyjnie, dzieło Ska Studios odbierzecie na Epic Games Store już teraz, do 30 grudnia, godziny 16:59. Krążą plotki, że jutro możemy doczekać się całej nowożytnej trylogii gier Tomb Raider od Square Enix. Trzymamy kciuki!

AKTUALIZACJA – 30.12.2021

Finisz! Meta! FINAAAAŁ! Tak można podsumować ostatni dzień darmowych gier od Epic Games Store, ponieważ ten festiwal, Tim Sweeney postanowił skończyć z przytupem. W tego sylwestra wszyscy będziemy grać w grę, ponieważ nie jedna, nie dwie, a cała najnowsza trylogia gier Tomb Raider, jest dostępna już teraz do pobrania za darmo. Pozwolę sobie uczcić tę okazję, przypominając wszystkim klasykę internetu.

W skład darmowej paczki gier od Epic Games Store wchodzą:

  • Tomb Raider: Game of the Year Edition
  • Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration
  • Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition

Zestaw odbierzecie bezpłatnie do 6 stycznia, godziny 17:00. Wbrew pozorom, istnieje duża szansa, że i ja uruchomię w sylwestra przygodę Lary Croft z 2013 roku. Tym samym zamykam artykuł, zadając Wam ostatnie pytanie. Jak oceniacie tegoroczne rozdawnictwo gier od Epic Games Store? Moim zdaniem było kilka słabszych momentów, ale trylogia Tomb Raider oraz Loop Hero wszystko mi wynagrodziły. Szczęśliwego Nowego Roku, przyjaciele!