Zelda na komputerze stacjonarnym – emulator Nintendo Switch na PC już powstaje | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Zelda na komputerze stacjonarnym – emulator Nintendo Switch na PC już powstaje

Dołącz do dyskusji 0

Wy, którzy tęskno spoglądacie w stronę konsoli Nintendo Switch, ale jednocześnie jesteście ultraorędownikami „PC Master Race” – mam dla Was dobre wieści. Ludzie, którzy stoją za udanym emulatorem Nintendo 3DS na komputery, pracują nad nowym ekscytującym projektem – „Yuzu”.

Yuzu ma być emulatorem Nintendo Switch na komputery. Deweloperzy ogłosili to przedwczoraj na Twitterze, ale nie wiadomo dokładnie, kiedy oprogramowanie będzie gotowe do użytku.

Daje to fanom gier Nintendo nadzieję – coś, na co warto czekać. Jeden z największych hitów na Switcha, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, sprzedał się dotąd w pięciu milionach egzemplarzy. Od marca zeszłego roku gra jest też dostępna na Wii U. Oznacza to też, że ci, którzy dysponują emulatorem Wii U na PC, mogą w nią grać już od kilku miesięcy.

Jeśli ekipie Yuzu uda się opracować dobry emulator, umożliwi wielu chętnym zagranie w tytuły, które ukazują się ekskluzywnie tylko na Nintendo Switch. Choć reputacja i zasięg znanego producenta konsol i gier stale rośnie, w wielu krajach Switch nadal nie jest oficjalnie dostępny. Tam właśnie przyda się Yuzu – gry Nintendo będą się upowszechniać, choć… nie zawsze do końca legalnie.

źródło: TheNextWeb

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona