Zelda na komputerze stacjonarnym – emulator Nintendo Switch na PC już powstaje

Wy, którzy tęskno spoglądacie w stronę konsoli Nintendo Switch, ale jednocześnie jesteście ultraorędownikami „PC Master Race” – mam dla Was dobre wieści. Ludzie, którzy stoją za udanym emulatorem Nintendo 3DS na komputery, pracują nad nowym ekscytującym projektem – „Yuzu”.

Yuzu ma być emulatorem Nintendo Switch na komputery. Deweloperzy ogłosili to przedwczoraj na Twitterze, ale nie wiadomo dokładnie, kiedy oprogramowanie będzie gotowe do użytku.

Reklama

Daje to fanom gier Nintendo nadzieję – coś, na co warto czekać. Jeden z największych hitów na Switcha, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, sprzedał się dotąd w pięciu milionach egzemplarzy. Od marca zeszłego roku gra jest też dostępna na Wii U. Oznacza to też, że ci, którzy dysponują emulatorem Wii U na PC, mogą w nią grać już od kilku miesięcy.

Jeśli ekipie Yuzu uda się opracować dobry emulator, umożliwi wielu chętnym zagranie w tytuły, które ukazują się ekskluzywnie tylko na Nintendo Switch. Choć reputacja i zasięg znanego producenta konsol i gier stale rośnie, w wielu krajach Switch nadal nie jest oficjalnie dostępny. Tam właśnie przyda się Yuzu – gry Nintendo będą się upowszechniać, choć… nie zawsze do końca legalnie.

 

źródło: TheNextWeb