Emulator klawiatury mechanicznej od Huawei | Tabletowo.pl

Emulator klawiatury mechanicznej z Mate 30 Pro trafi na osiem innych modeli Huawei

Dołącz do dyskusji 0

Huawei zdecydował się na wydanie emulatora klawiatury mechanicznej, która do tej pory była obecna jedynie na Huawei Mate 30 Pro. Będzie ona dostępna aż na 8 innych modeli smartfonów z serii P i Mate. Jak działa ta niecodzienna funkcja?

Opisywany emulator klawiatury mechanicznej powstał przy współpracy Huawei z Cherry – niemiecką firmą zajmującą się produkcją klawiatur oraz Baidu – najpopularniejszą chińską wyszukiwarką internetową. Emulator odzwierciedla nacisk na trzy-pinowy przełącznik mechanika spod szyldu Cherry.

Jak to właściwie działa?

Klawiatura ma za zadanie sprawiać wrażenie mechanicznej. Co za tym idzie, efekt powinien być łudząco podobny do korzystania z faktycznego mechanika – oczywiście o tyle, na ile jest to możliwe na dotykowym ekranie. W jaki sposób Huawei poradził sobie z tym zadaniem?

Dzięki silnikom liniowym, w które wyposażony jest Mate 30 Pro, czas reakcji jest zdecydowanie krótszy. Gwarantują one również szybszy start&stop przy naciskaniu klawisza. Całość działa na EMUI 10 i specjalnej aplikacji klawiatury, której wygląd przedstawiony jest w GIF-ie poniżej.

Aplikacja - klawiatura

Źródło: HuaweiUpdate;

Gdzie dostępna jest aplikacja?

Dla osób mieszkających w Chinach sposób instalacji klawiatury jest bardzo prosty – wystarczy w aplikacji sklepowej od Huawei, AppGallery, wpisać frazę Baidu input method Huawei, a następnie pobrać wyszukaną pozycję. Nie mamy niestety informacji o tym, czy ta funkcja będzie dostępna kiedyś w Polsce.

Lista smartfonów, na których działać będzie emulator, prezentuje się następująco:

  • Huawei P30 i P30 Pro,
  • Huawei Mate 30 4G i 5G,
  • Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro,
  • Huawei Mate 20 X 4G i 5G,
  • Huawei Mate 20 RS Porsche Design.

Każde z urządzeń wymienionych powyżej jest wyposażone w wymienione wcześniej komponenty, które umożliwiają działanie aplikacji. Na innych telefonach, nawet w wypadku zdobycia aplikacji w nieoficjalny sposób, nie będzie ona mogła poprawnie funkcjonować.

Uważacie, że taki dodatek jest potrzebny w innych smartfonach, czy jest to tylko zbędny bajer? A może mieliście już okazję przetestować taką klawiaturę? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: GizChina; HuaweiUpdate;

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona