Emulator klawiatury mechanicznej z Mate 30 Pro trafi na osiem innych modeli Huawei

Huawei zdecydował się na wydanie emulatora klawiatury mechanicznej, która do tej pory była obecna jedynie na Huawei Mate 30 Pro. Będzie ona dostępna aż na 8 innych modeli smartfonów z serii P i Mate. Jak działa ta niecodzienna funkcja?

Opisywany emulator klawiatury mechanicznej powstał przy współpracy Huawei z Cherry – niemiecką firmą zajmującą się produkcją klawiatur oraz Baidu – najpopularniejszą chińską wyszukiwarką internetową. Emulator odzwierciedla nacisk na trzy-pinowy przełącznik mechanika spod szyldu Cherry.

Jak to właściwie działa?

Klawiatura ma za zadanie sprawiać wrażenie mechanicznej. Co za tym idzie, efekt powinien być łudząco podobny do korzystania z faktycznego mechanika – oczywiście o tyle, na ile jest to możliwe na dotykowym ekranie. W jaki sposób Huawei poradził sobie z tym zadaniem?

Dzięki silnikom liniowym, w które wyposażony jest Mate 30 Pro, czas reakcji jest zdecydowanie krótszy. Gwarantują one również szybszy start&stop przy naciskaniu klawisza. Całość działa na EMUI 10 i specjalnej aplikacji klawiatury, której wygląd przedstawiony jest w GIF-ie poniżej.

Aplikacja - klawiatura
Źródło: HuaweiUpdate;

Gdzie dostępna jest aplikacja?

Dla osób mieszkających w Chinach sposób instalacji klawiatury jest bardzo prosty – wystarczy w aplikacji sklepowej od Huawei, AppGallery, wpisać frazę Baidu input method Huawei, a następnie pobrać wyszukaną pozycję. Nie mamy niestety informacji o tym, czy ta funkcja będzie dostępna kiedyś w Polsce.

Lista smartfonów, na których działać będzie emulator, prezentuje się następująco:

  • Huawei P30 i P30 Pro,
  • Huawei Mate 30 4G i 5G,
  • Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro,
  • Huawei Mate 20 X 4G i 5G,
  • Huawei Mate 20 RS Porsche Design.

Każde z urządzeń wymienionych powyżej jest wyposażone w wymienione wcześniej komponenty, które umożliwiają działanie aplikacji. Na innych telefonach, nawet w wypadku zdobycia aplikacji w nieoficjalny sposób, nie będzie ona mogła poprawnie funkcjonować.

Uważacie, że taki dodatek jest potrzebny w innych smartfonach, czy jest to tylko zbędny bajer? A może mieliście już okazję przetestować taką klawiaturę? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: GizChina; HuaweiUpdate;