EMUI 5.0 będzie jeszcze bardziej kolorowe, ale niektórym może kojarzyć się z MIUI Xiaomi | Tabletowo.pl

EMUI 5.0 będzie jeszcze bardziej kolorowe, ale niektórym może kojarzyć się z MIUI Xiaomi

Dołącz do dyskusji 0

Większość producentów przykrywa Androida swoją autorską nakładką. Pozwala to nie tylko wyróżnić się na tle konkurencji, ale przede wszystkim daje możliwość zaoferowania użytkownikom wielu dodatkowych funkcji, których nie ma w czystej wersji oprogramowania. Huawei nie jest wyjątkiem. Wkrótce jednak jego EMUI może przejść sporą metamorfozę.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy o tym słyszymy. Niedawno obiło nam się o uszy, że najnowsza odsłona EMUI ma być dużo prostsza w obsłudze i bliższa czystemu Androidowi. Ma przez to o wiele mniej przypominać iOS, z którego czerpie całymi garściami – nie sposób tego nie zauważyć, nawet bez specjalnego zagłębiania się w interfejs. Aby to osiągnąć zatrudniono nawet Abigail Brody, która pracowała dla Apple, a więc zna iOS na wylot.

Najnowsza odsłona EMUI ma zostać oznaczona numerkiem 5.0, co oznacza, że powinniśmy spodziewać się sporych zmian. Dużo większych niż EMUI 4.1, które względem EMUI 3.1 różni się tak naprawdę tylko detalami. EMUI 5.0 ma być dużo bardziej kolorowe oraz ma pozwalać na jeszcze większą personalizację. Ciekawe tylko, czy nie wpłynie to na prostotę obsługi, ponieważ jest niemałą sztuką połączyć te dwie kwestie.

Patrząc na powyższe grafiki, którymi podzielił się znany leakster @KJuma, możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać EMUI 5.0. Nie trzeba mieć jednak bardzo wprawnego oka, aby zauważyć duże podobieństwo do innej nakładki, a mianowicie MIUI Xiaomi. Czyżby więc Huawei miał zamiar przestać kopiować jednego konkurenta i zacząć inspirować się innym?

Dowiemy się tego na jesień, kiedy EMUI 5.0 ma zostać oficjalnie zaprezentowane.

Źródło: GizmoChina

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona