eLocity A7+. Tablet tani i dobry? | Tabletowo.pl

eLocity A7+. Tablet tani i dobry?

Dołącz do dyskusji 0
tablet elocity a7+

Ostatnimi czasy mamy do czynienia z coraz ciekawszymi tabletami internetowymi, których cena oscyluje w okolicy 200 dolarów. Możemy do nich zaliczyć chociażby Amazon Kindle Fire (199 dolarów, B&N Nook Tablet (249 dolarów) czy najnowsze urządzenie, o którym będzie właśnie mowa – eLocity A7+. Koszt tego modelu to 230 dolarów – brzmi kusząco? W takim razie spójrzcie na jego parametry techniczne.

eLocity A7+ jest kolejnym przedstawicielem tabletów pracujących dzięki dwurdzeniowej jednostce Tegra 2 o częstotliwości taktowania 1GHz, który działa pod kontrolą systemu Android – niestety, w tym przypadku jest to jedna ze starszych wersji – 2.2 Froyo. Ale to nie oznacza, że już na wstępie jest skreślony. Urządzenie może się wybronić wśród wielu potencjalnych klientów obecnością portu USB z trybem host, slotu kart microSD (który się bardzo przyda, bowiem pamięć wewnętrzna to jedynie 4GB) oraz wyjście HDMI.

Tablet został wyposażony także w 7-calowy ekran dotykowy (1024 x 600 pikseli) z mutlitouch (tu też haczyk, tylko czteropunktowy, ale w większości przypadków wystarcza), 512MB RAM, kamerkę 1,3 Mpix, Bluetooth 2.1, WiFi (802.11b/g), akcelerometr oraz 3.5 mm jack audio.

Tak na dobrą sprawę, temu modelowi brakuje jedynie nowszej wersji Androida i nieco wyższej rozdzielczości ekranu. Ale to tak samo możemy powiedzieć o Kindle Fire, że „byłby idealny, jeśli…”. Każdemu tabletowi kosztującemu poniżej 300 dolarów czegoś brakuje i musimy to przeboleć. Przypadek tabletu Amazonu pokazuje, że największą rolę odgrywają podstawowe parametry techniczne, cena i marka. Firma eLocity nie nie ma tego ostatniego… Co nie znaczy, że nie będzie chętnie widziana w rękach użytkowników, którzy nie wyobrażają sobie tabletu bez najważniejszych portów: USB 2.0 Host, slotu kart microSD oraz wyjścia HDMI.

Szkoda tylko, że jest to kolejny przedstawiciel ciekawych i tanich tabletów, który nigdy nie trafi do oficjalnej dystrybucji w Polsce. Trzeba się zdać na znajomych/rodzinę ze Stanów, ewentualnie poczekać aż pierwsze sztuki pojawią się w serwisach aukcyjnych (choć tu pewnie będzie sporo drożej niż powinno być).

Przypomnę tylko, że cena eLocity A7+ wynosi 230 dolarów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona