Elektryczne hulajnogi hive dostępne od dziś także w Krakowie i Poznaniu

Hive jest już znany mieszkańcom Warszawy i Wrocławia – od kilku miesięcy mieszkańcy tych miast mogą podróżować po nich elektrycznymi hulajnogami tej marki. Teraz operator ten rozszerza swoją działalność o Kraków i Poznań.

Firma postarała się o kontakt z władzami obu miast, w których elektryczne hulajnogi hive’a są nowością. Przedstawicielstwo przedsiębiorstwa zamierza utrzymywać kontakt z osobami odpowiedzialnymi za rozwój lokalnych społeczności, by ten dość nowy sposób przemieszczania się był korzystny dla mieszkańców Krakowa i Poznania.

Reklama

Jak przekazał Tristan Torres Velat, prezes hive,

„Kraków i Poznań to kolejne polskie metropolie, do których wchodzimy z naszą usługą. Pierwsze miesiące w Warszawie oraz Wrocławiu pokazały nam, jak chętnie Polacy korzystają z e-hulajnóg. Co ciekawe, w Europie to właśnie Polska przoduje w ilości miast, w których udostępniliśmy naszą usługę. Zdecydowaliśmy się na Kraków i Wrocław, ponieważ są to dynamicznie rozwijające się miasta, które potrzebują i chętnie korzystają z nowoczesnych, a zarazem ekologicznych rozwiązań. Bardzo nas cieszy, że mamy możliwość stać się częścią transportu przyszłości w tych lokalizacjach.”

Hive blisko współpracuje ze swoją siostrzaną firmą FREE NOW – obie należą do grupy Daimlera i BMW. W Warszawie i Wrocławiu działa ponad 1000 sztuk e-hulajnóg hive. W miastach tych firma wprowadziła zniżkę na przejazdy e-hulajnogami dla posiadaczy kart miejskich. Zobaczymy, czy podobne akcje będą urządzane w Krakowie i Poznaniu.

Dla przypomnienia, elektryczną hulajnogę hive wypożyczymy za pomocą darmowej aplikacji na smartfony (Android i iOS). Opłata startowa wynosi 2,50 zł, a minuta jazdy kosztuje 45 groszy. W aplikacji istnieje możliwość zaparkowania hulajnogi na okres 30 minut bez konieczności zakończenia i wznowienia jazdy – wtedy inna osoba niż zalogowany użytkownik nie będzie mogła z niej skorzystać.

Jaką hulajnogę elektryczną warto kupić?

źródło: informacja prasowa