Świetna wiadomość dla użytkowników hive w Warszawie: rozszerzona strefa o Mordor i Dworzec Zachodni

W Warszawie funkcjonuje sporo wypożyczali hulajnóg elektrycznych, wśród których jedną z najbardziej popularnych jest hive (tuż obok Lime, Bird, CityBee, etc.). Jak być może wiecie, hulajnogę można wypożyczyć i oddać wyłącznie w określonej strefie, a ta powiększyła się o dwa bardzo ważne dla Warszawiaków i osób przyjezdnych tereny: „Mordor” i okolice Dworca Zachodniego. Strefa powiększona została także we Wrocławiu.

Hulajnogi elektryczne, choć są świetnym środkiem transportu, wzbudzają sporo kontrowersji. Wszystko przez ich użytkowników, którzy jeżdżą niebezpiecznie szybko (i bez kasków) i często zostawiają je na środku drogi. Pomijając jednak te problemy, hulajnogi pozwalają szybko przemieszczać się po mieście bez obawy o korki i późniejsze szukanie wolnego miejsca parkingowego, na co zazwyczaj tracimy mnóstwo czasu.

Jednym z miejsc, do których trudno jest się szybko dostać w godzinach szczytu, a jeszcze trudniej znaleźć miejsce do zaparkowania, jest warszawki Mordor i okolice Dworca Zachodniego. Na szczęście wreszcie ktoś odważył się podjąć bardzo ważną decyzję i rozszerzyć strefę wypożyczeni hive o te właśnie dwa rejony Warszawy. A to nie wszystko, bo strefa obejmuje teraz również Starą Ochotę i Wolę. Według mnie to strzał w dziesiątkę, zwłaszcza, że bardzo wiele osób traktuje hulajnogi jako środek transportu z domu do pracy i z powrotem.

Jak aktualnie wygląda strefa w Warszawie możecie zobaczyć na screenach poniżej:

Strefa wypożyczeń została rozszerzona również we Wrocławiu – o teren Wielkiej Wyspy oraz centrum handlowego Magnolia. Dojazd hulajnogą hive umożliwia dotarcie zarówno do Stadionu Olimpijskiego, jak i pętli tramwajowej oraz autobusowej. Wrocławianie mogę teraz skorzystać z przesiadki w Strefie FAT, obejmującej ulicę Grabiszyńską.

W obu miastach dostępnych jest po ponad 1000 sztuk hulajnóg elektrycznych Segway ES4, które rozpędzają się do 25 km/h. Aby móc skorzystać z hive, należy pobrać aplikację z Google Play lub App Store (oczywiście zależnie od posiadanego telefonu). Koszt wypożyczenia to 2,50 zł opłaty wstępnej i 45 groszy za każdą minutę.

Jeśli jeszcze nie macie konta hive, a chcecie założyć, będzie mi miło, jak skorzystacie z mojego kodu polecającego: DUw4MGXc.

źródło: hive