Elektryczne hulajnogi CityBee już do wypożyczenia w Warszawie

CityBee to operator car-sharingu, który oferuje w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej wypożyczanie samochodów, przede wszystkim dostawczych. W Stolicy od dziś można wypożyczać także elektryczne hulajnogi.

Na ulicach Warszawy pojawiło się 400 elektrycznych hulajnóg w charakterystycznym dla marki pomarańczowym kolorze. Na początku pojazdy będą dostępne do wypożyczenia w strefie obejmującej Śródmieście, Wolę, Ochotę i Mokotów. Kolejne 400 hulajnóg zostanie udostępnione w najbliższych dniach.

Elektryczne hulajnogi wykorzystywane przez operatora to model Segway Ninebot ES4, który może rozwinąć maksymalną prędkość 25 km/h. Pojazdy można wypożyczyć za pomocą tej samej aplikacji, w której dostępne są dostawczaki CityBee.

Ceny za wypożyczenie hulajnogi CityBee

Tak jak w wypadku innych tego typu usług, płatność za wypożyczenie pobierana jest z karty płatniczej podpiętej do aplikacji firmy. Dodajemy ją w trakcie rejestracji w apce. Ceny przejazdów hulajnogami wyglądają następująco:

  • 2,50 zł opłaty startowej (aktywacyjnej)
  • 0,45 zł za minutę jazdy

Jak widać, cennik jest identyczny względem tego od hive. Różnica pojawia się względem Lime, gdzie odblokowanie hulajnogi kosztuje 3 złote, a za każdą minutę nalicza się 50 groszy.

Proces wynajmu hulajnóg jest prosty i podobny do innych usług współdzielonej mobilności. Po szybkiej rejestracji na mapie pojawią się dostępne pojazdy. Odblokowanie wybranej hulajnogi odbywa się przez zeskanowanie kodu QR lub wpisanie jej numeru. Po zaparkowaniu w bezpiecznym miejscu, wypożyczenie kończymy postępując zgodnie z instrukcjami w aplikacji, a płatność następuje automatycznie po zakończeniu wynajmu.

CityBee uruchomił także całodobową infolinię, na którą użytkownicy mogą dzwonić, by zgłaszać niedogodności związane z hulajnogami. Pracownicy będą doładowywać pojazdy w nocy, a ich koledzy z porannej zmiany zadbają o to, by hulajnogi były parkowane w dozwolonych i bezpiecznych miejscach.

Teraz czekamy tylko na to, aż hulajnogi CityBee zawitają do innych miast, oraz na jakąś promocję, na kształt tej, którą zorganizowało hive dwa tygodnie temu.

źródło: informacja prasowa