Eldar Murtazin opowiada o tabletach z Windows 8. Jest na co czekać!

Nazwisko Eldara Murtazina, rosyjskiego guru nowoczesnych technologii mającego dostęp do zakulisowych premier nowych urządzeń, na pewno jest Wam znane. Murtazin wielokrotnie informował nas o nadchodzących prezentacjach i niezapowiedzianych produktach. Dziś na Twitterze opowiedział o tabletach i telefonach z systemami Windows 8 i Windows Phone 8. Krótko mówiąc, jest na co czekać.

Według Rosjanina, tablety z Windows 8 będą cechować się specyfikacją identyczną lub podobną do konfiguracji najlepszych „dachówek” z Androidem i iPadów. Oznacza to, że na rynku najprawdopodobniej pojawią się urządzenia wyposażone w ekrany o bardzo wysokiej rozdzielczości i czterordzeniowe procesory. Ich ceny będą zbliżone do pieniędzy, jakie dziś przyjdzie nam zapłacić za flagowy tablet największych producentów. Innymi słowy – Microsoft chce stworzyć ambitną konkurencję dla obecnych gigantów rynku.

Jak zapowiada Murtazin, przewaga tabletów z Windows 8 będzie tkwić w oprogramowaniu, które zostanie wyposażone w szereg funkcji ułatwiających synchronizację danych pomiędzy „dachówką” a telefonem komórkowym z systemem Windows Phone 8 (na marginesie, obecne telefony z Windows Phone 7.5 Mango nie otrzymają aktualizacji). Choć tablety internetowe staną się największym priorytetem Microsoftu, gigant z Redmond nie zapomni o smartfonach i zamierza wprowadzić na rynek zestawy zawierające tablet i słuchawkę. Takie rozwiązanie będzie idealne dla biznesmenów, dla których niezwykle ważna jest bezproblemowa i automatyczna synchronizacja danych i dokumentów. O ten segment rynku walczy Research In Motion, a wkrótce dołączy do niego Apple, dlatego Microsoft nie będzie stał z założonymi rękami. W Windows 8 duży nacisk położony zostanie na integrację z pakietem biurowym Office oraz zaawansowane funkcje biznesowe.

Jakby wieści o Windows 8 było Wam mało, mamy dla Was kolejne. Murtazin zdradził, że na targach CES w 2013 zaprezentowana zostanie nowa, czwarta już, generacja mobilnego układu Nvidia Tegra, najprawdopodobniej wyposażona w procesor ARM A15.

Rok 2012 zapowiada się niezwykle interesująco i nie ulega wątpliwości, że przebiegnie pod znakiem (eko)systemu Windows.

via Twitter