Ekskluzywny motyw z Mate 10 Pro już dostępny na smartfony Huawei z EMUI 5 | Tabletowo.pl

Ekskluzywny motyw z Mate 10 Pro już dostępny na smartfony Huawei z EMUI 5

Dołącz do dyskusji 0

Mate 10 Pro został wyposażony w ekran OLED. Jednym z plusów tej technologii jest oszczędzanie energii, gdy wyświetlane są ciemne barwy. Huawei, wykorzystując ten fakt, przygotował ekskluzywny motyw, który jest przepełniony czernią. Od teraz można go jednak mieć na każdym urządzeniu z EMUI 5.0 lub 5.1.

Sporo użytkowników urządzeń z ekranami AMOLED, OLED lub Super AMOLED chętnie korzysta z ciemnych motywów – nieważne, czy mówimy o systemie, czy o aplikacjach. Jest to spowodowane głównie chęcią zaoszczędzenia energii. Jeśli ktoś nie wie dlaczego, to już w skrócie wyjaśniam: w wyświetlaczach, wykonanych w wyżej wymienionych technologiach, każdy, pojedynczy piksel świeci własnym światłem. Kiedy więc wyświetlana jest czarna barwa, wówczas on nie jest uruchomiony. Stąd też na przykład Always on Display na urządzeniach Samsunga zużywa bardzo mało energii.

Huawei postanowił wykorzystać ten fakt i w swoim najnowszym flagowcu – Mate 10 Pro – dodał ekskluzywny motyw, który jest wręcz zalany czernią. Walory estetyczne tego tematu są jednak doceniane również przez właścicieli innych smartfonów, sygnowanych logo chińskiego producenta.

W aplikacji EMUI Themes Factory odnajdziecie 3 nowe motywy – wszystkie są wyjęte żywcem z Mate 10 Pro i zostały dostosowane do różnych wersji nakładki EMUI – jeden do EMUI 5.0 i 5.1, a drugi do EMUI 8. Obydwa tematy są darmowe. Trzeci natomiast dostosowano do obu wersji nakładki, a do tego zastosowano w nim m.in. inny zestaw ikon. Trzeba jednak już za niego zapłacić – 6,19 złotych.

Jak wyglądają wersje darmowe, możecie zobaczyć na poniższych screenach.

Polecamy również:

Recenzja Huawei Mate 10 Pro – nie bez powodu ma “pro” w nazwie

Źrodło: własne

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona