Ekrany LCD nie lubią ludzi w okularach przeciwsłonecznych (wideo) | Tabletowo.pl

Ekrany LCD nie lubią ludzi w okularach przeciwsłonecznych (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

Kupiliście pachnący nowością tablet, adapter do kart pamięci SD, lustrzankę, o jakiej zawsze marzyliście i designerskie okulary przeciwsłoneczne, a teraz chcecie spędzić słoneczny poranek robiąc zdjęcia i od ręki edytując je na tablecie. Słońce świeci niemiłosiernie, więc z namaszczeniem nakładacie awiatorki. Po zrobieniu kilku zdjęć, chwytacie w dłoń tablet z chęcią skopiowania ich z karty pamięci i… nie widzicie nic.

Powyższe wideo pochodzi z 2010 roku i przedstawia problemy, z jakimi spotykają się ludzie chcący korzystać z tabletu Apple iPad w okularach przeciwsłonecznych z polaryzacją. Od tamtego czasu niewiele się zmieniło i wyświetlacz Retina nowego iPada ma tę samą wadę: podczas patrzenia bezpośrednio na ekran, ciemnieje on całkowicie. Co ciekawe, problem pojawia tylko wtedy, gdy trzyma się tablet w pozycji pionowej. Przyczyną dziwnego zachowania ekranu jest jego polaryzacja, która, zamiast ustawienia pod kątem 45 stopni jak w przypadku większości urządzeń, jest pionowa. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją inaczej filtrują przepływające światło, w związku z czym widoczność obrazu wyświetlanego na ekranie tabletu spada do zera.

Wyżej opisana przypadłość cechuje znakomitą większość ekranów LCD, a Apple iPad nie jest wyjątkiem. Mimo to musicie pamiętać, aby zdjąć okulary podczas korzystania ze swojej „dachówki” lub, jeśli słońce rzeczywiście daje się we znaki, trzymać go w pozycji poziomej. Swoją drogą, jak wielu z Was używa tabletu w pionie?

via Tablet-News, dziękujemy wszystkim, którzy poruszyli temat w komentarzach!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona