Ekran Asusa Transformer Prime (wideo)

Czuły ekran, doskonale reagujący na nawet najmniejsze muśnięcie palcem, świetnie odwzorowujący kolory i oferujący ponadprzeciętne kąty widzenia – tego oczekujemy od wyświetlaczy najnowszych tabletów internetowych. Jednym z nich jest Asus Transformer Prime – jak się wywiązuje z obowiązku świetnej współpracy z użytkownikami?

Asus Transformer Prime został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 10,1” i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, co obecnie jest standardem w tabletach internetowych (obecnie, bowiem wiele wskazuje na to, że niebawem możemy oczekiwać premiery tabletów z ekranami o wyższej rozdzielczości). Na uwagę w przypadku tego modelu zasługuje przede wszystkim technologia Super IPS+, szerokie kąty widzenia oraz pokrycie odporną powłoką Gorilla Glass.

W rzeczywistości wyświetlacz sprawuje się wyśmienicie. Dobrze odwzorowuje kolory i świetnie reaguje na dotyk przy wszelkich akcjach, m.in. przy powiększaniu treści (multitouch). Ale jedną z największych zalet panelu jest widoczność obrazu z różnego kąta – można oglądać fotki czy jakiś film ze znajomymi bez żadnych problemów, bo mamy pewność, że każdy dojrzy, co znajduje się na ekranie.

Jak przystało na tablet internetowy, także i Transformer Prime uwielbia nasze odciski palców i posiada błyszczącą matrycę, która odbija w sobie wszystko dookoła. To jednak jesteśmy w stanie mu wybaczyć, bowiem do ważniejszych aspektów jego ekranu nie można się przyczepić.

Jak zapewne dobrze wiecie, tablet Asusa nie posiada fizycznego przycisku na obudowie do blokowania rotacji ekranu, czego w pewnym momencie zaczęło mi brakować. Oczywiście zablokować/odblokować autorotację możemy w ikonkach w prawym dolnym rogu ekranu, ale to już nie to samo.

Warto wspomnieć, że jasnością ekranu możemy dowolnie manipulować. Urządzenie oferuje bowiem trzy tryby:
– IPS, który oszczędza baterię,
– automatyczny, który ustawia automatyczną jasność ekranu dopasowując się do warunków oświetleniowych w danej chwili,
– Super IPS+, który zapewnia lepszą czytelność na zewnątrz (jak tylko wyjdzie słońce, sprawdzę to).

Jasność można także ustawiać w momencie, gdy tablet podłączony jest do stacji dokującej, za pośrednictwem odpowiednich klawiszy. Nad przyciskami z cyframi jest rządek klawiszy funkcyjnych – trzy z nich służą właśnie do regulacji jasności. Pierwszy do przyciemniania, drugi do rozjaśniania, trzeci natomiast – do włączenia automatycznej jasności ekranu.

Exit mobile version