Ekran Asusa Transformer Prime (wideo)

Czuły ekran, doskonale reagujący na nawet najmniejsze muśnięcie palcem, świetnie odwzorowujący kolory i oferujący ponadprzeciętne kąty widzenia – tego oczekujemy od wyświetlaczy najnowszych tabletów internetowych. Jednym z nich jest Asus Transformer Prime – jak się wywiązuje z obowiązku świetnej współpracy z użytkownikami?

Asus Transformer Prime został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 10,1” i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, co obecnie jest standardem w tabletach internetowych (obecnie, bowiem wiele wskazuje na to, że niebawem możemy oczekiwać premiery tabletów z ekranami o wyższej rozdzielczości). Na uwagę w przypadku tego modelu zasługuje przede wszystkim technologia Super IPS+, szerokie kąty widzenia oraz pokrycie odporną powłoką Gorilla Glass.

W rzeczywistości wyświetlacz sprawuje się wyśmienicie. Dobrze odwzorowuje kolory i świetnie reaguje na dotyk przy wszelkich akcjach, m.in. przy powiększaniu treści (multitouch). Ale jedną z największych zalet panelu jest widoczność obrazu z różnego kąta – można oglądać fotki czy jakiś film ze znajomymi bez żadnych problemów, bo mamy pewność, że każdy dojrzy, co znajduje się na ekranie.

tablet asus transformer prime

tablet asus transformer prime

tablet asus transformer prime

tablet asus transformer prime

Jak przystało na tablet internetowy, także i Transformer Prime uwielbia nasze odciski palców i posiada błyszczącą matrycę, która odbija w sobie wszystko dookoła. To jednak jesteśmy w stanie mu wybaczyć, bowiem do ważniejszych aspektów jego ekranu nie można się przyczepić.

Jak zapewne dobrze wiecie, tablet Asusa nie posiada fizycznego przycisku na obudowie do blokowania rotacji ekranu, czego w pewnym momencie zaczęło mi brakować. Oczywiście zablokować/odblokować autorotację możemy w ikonkach w prawym dolnym rogu ekranu, ale to już nie to samo.

Warto wspomnieć, że jasnością ekranu możemy dowolnie manipulować. Urządzenie oferuje bowiem trzy tryby:
– IPS, który oszczędza baterię,
– automatyczny, który ustawia automatyczną jasność ekranu dopasowując się do warunków oświetleniowych w danej chwili,
– Super IPS+, który zapewnia lepszą czytelność na zewnątrz (jak tylko wyjdzie słońce, sprawdzę to).

tablet asus transformer prime

tablet asus transformer prime

Jasność można także ustawiać w momencie, gdy tablet podłączony jest do stacji dokującej, za pośrednictwem odpowiednich klawiszy. Nad przyciskami z cyframi jest rządek klawiszy funkcyjnych – trzy z nich służą właśnie do regulacji jasności. Pierwszy do przyciemniania, drugi do rozjaśniania, trzeci natomiast – do włączenia automatycznej jasności ekranu.

tablet asus transformer prime