Ekhm… Premiera Windows 8… prawdopodobnie jesienią 2012 roku

Reklama

Dawno, dawno temu Kochanowski pisał: „Nie porzucaj nadzieje, jakoć się kolwiek dzieje…„. Czyżby przewidywał, że Microsoft zrobi nas w takiego wielkiego balona, że aż przykro będzie o tym myśleć? Nie tak dawno na konferencji D9 zaprezentowane zostało demo tabletowego Windows 8, przyjaznego dotykowym ekranom. Okazuje się jednak, że jego premiera wcale nie zbliża się tak wielkimi krokami, jak byśmy tego oczekiwali.

Wielu z naszych Czytelników pokładało nadzieję w Windows 8, bo uważa system Microsoftu za jedyny, na którym mogliby pracować na tablecie. Niestety,wszystko wskazuje na to, że na jego debiut będziemy musieli jeszcze dłuuugo poczekać – nawet do jesieni 2012 roku.

Takie informacje przekazał Dan’l Lewin, wiceprezes Microsoftu, podczas jednego ze spotkań w kampusie Microsoftu. Uczestnicy spotkania mogli mu zadawać pytania – jedno z nich dotyczyło właśnie premiery Windows 8. Lewin stwierdził, że rynkowy debiut systemu będzie miał miejsce po około 12 miesiącach od momentu wejścia w fazę beta (prawdopodobnie po konferencji Build 2011 – we wrześniu). To oznacza tylko jedno: premiera Windows 8 najprawdopodobniej dopiero jesienią 2012 roku.

Ale jeśli jesteście stałymi bywalcami Tabletowo.pl powyższa informacja nie powinna być dla Was zbyt wielkim zaskoczeniem. Jakiś czas przed demonstracją Windows 8 dla tabletów na D9 informowaliśmy, że najprawdopodobniej rynkowa premiera systemu będzie miała miejsce dopiero pod koniec 2012 roku. I faktycznie, teraz zyskaliśmy potwierdzenie tych spekulacji.

Ciekawe jak będzie wyglądał rynek tabletowych systemów operacyjnych za ponad dwanaście miesięcy… Pewnie w sprzedaży będzie można znaleźć iPada 3 z iOS 6 (a może i 7), a Google wypuści kolejną (po Ice Cream Sandwich) wersję swojej platformy. A Microsoft dopiero będzie wprowadzał swój system… To będzie na pewno bardzo interesujące. Dajcie znać jak wyobrażacie sobie sytuację na rynku tabletów (i OS-ów) pod koniec 2012 roku.

źródło